Açık
  • EURO
  • DOLAR

FELAKETLER ARDARDA GELİYOR. ÖNCE ÇIĞ DÜŞTÜ SONRA UÇAK PİSTTEN ÇIKTI…

Dün akşam saatlerinde Van-Bahçesaray yolunun 33. kilometresinde çığ altında kalan minibüste 5 kişi ölmüş 6 kişi de sağ olarak kurtulmuştu. Bugün sabah saatlerinden itibaren minibüste sıkıştığı tahmin edilen iki kişiyi arama çalışmaları devam ederken, öğlen saatlerinde aynı bölgede ikinci bir çığ felaketi daha yaşandı. Dünkü çığ felaketinde kaybolan iki kişiyi arama çalışmalarını yürüten AFAD, UMKE, […]
Genel - 5 Şubat 2020 21:15 A A

Dün akşam saatlerinde Van-Bahçesaray yolunun 33. kilometresinde çığ altında kalan minibüste 5 kişi ölmüş 6 kişi de sağ olarak kurtulmuştu. Bugün sabah saatlerinden itibaren minibüste sıkıştığı tahmin edilen iki kişiyi arama çalışmaları devam ederken, öğlen saatlerinde aynı bölgede ikinci bir çığ felaketi daha yaşandı.

Dünkü çığ felaketinde kaybolan iki kişiyi arama çalışmalarını yürüten AFAD, UMKE, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yanısıra köy korucuları ve vatandaşların büyük bir kısmının da altında kaldığı çığ felaketinden şu ana kadar çoğunluğu jandarma ve köy korucusu olan 33 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı, 55 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığı bildiriliyor.

Bu olayın üstünden henüz birkaç saat geçmişken İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir uçağın iniş sırasında pistten çıkarak parçalanması haberi ile bir kez daha sarsıldık. Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı, deniz üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparken piste tutunamadı. Uçak kayarak yola savrulup parçalandı. Kaza sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı tüm uçuşlara kapandı ve yapılması planlanan tüm uçuşlar İstanbul Havalimanı’na yönlendirildi.

177 yolcu ve 6 mürettebatla İzmir – İstanbul seferini yapmakta olan uçakta ölen olmaması yüreklerimize su serpti. Ancak yaralılar arasında bulunan pilotların durumları halen ciddiyetini koruyor.

Genel - 21:15 A A
BENZER HABERLER