reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

FEHMİ BÖLÜKBAŞI İYİ PARTİ ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
FEHMİ BÖLÜKBAŞI İYİ PARTİ ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
reklam

Bir süre önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) istifa eden Çankırılı iş insanı Fehmi Bölükbaşı, İYİ Parti’den Çankırı Milletvekili aday adayı oldu. Başvuru dilekçesini vermek için kalabalık bir grupla İYİ Parti İl Başkanlığı’na gelen Bölükbaşı burada İl Başkanı Aydın Akbaş, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Duran’la birlikte Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin İl Başkanları ve Milletvekili aday adayları tarafından karşılandı.

Fehmi Bölükbaşı, adaylık başvurusu öncesinde bir konuşma yaptı. Konuşmasında Çankırı’da doğduğunu, Çankırı’da yetiştiğini, Çankırı’da iş kurduğunu vurgulayan Bölükbaşı, “Ve ben yüreği Çankırı için atan bir kardeşiniz olarak Çankırı’ma, Ülkeme ve Aziz milletime hizmet etmeye hazırım.” dedi. Bölükbaşı, sözlerine şöyle devam etti:

“Çok değerli aday adayı arkadaşlarım

Çok değerli Hemşerilerim, Konuşmama başlamadan önce 6 Şubat 2023 de meydana gelen ve 11 ilimizi kapsayan deprem felaketinde, ardından sel felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza şifalar ve Memleketimize geçmiş olsun diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Değerli Başkanlarım, çok kıymetli İyi Partili arkadaşlarım ve çok değerli Çankırılı hemşerilerim.

Çankırı merkez Satıyüzü köyünde doğan, Çankırı’da iş kuran, Çankırı’da oturan bir kardeşiniz olarak yıllarca birçok vesileyle, Köyünden, Beldesine, kentine kadar Çankırı’ma hizmet etmeye çalıştım. Gerek Elektrik Şirketimiz ve gerekse Ticaret ve Sanayi Odamızdaki 14 yıllık çalışmalarım dolayısıyla birçok vesileyle İlimizin sıkıntıları, ihtiyaçları ve geleceği ile ilgili bilgi sahibi oldum. Bulunduğum görevler vesilesiyle birçok kez ifade ettiğim gibi Çankırı’mız özellikle son 20 yılda beklenen gelişimi gösterememiş, komşu iller tarım, ticaret ve sanayi kapasitelerini katlarken maalesef, Çankırı yerinde sayan bir il olmuştur.

Maalesef Çankırı Milli gelir açısında Ülke genelinde gerilerde kalmış illerden biridir. Tarımda çiftçisinin yüzünün gülmediği, esnafının yüzünün gülmediği bir Çankırı büyük şehirlere göç vermesiyle ün yapmıştır.

Kıymetli katılımcılar

Çankırı’da gerek siyasi çalışmalarımdan, Alfa Elektrik şirketimizden ve gerekse Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasındaki görevlerimden dolayı çoğunuzun tanıdığı bir kardeşinizim. Çankırı’da doğdum, Çankırı’da yetiştim, Çankırı’da iş kurdum ve ben yüreği Çankırı için atan bir kardeşiniz olarak Çankırı’ma, Ülkeme ve Aziz milletime hizmet etmeye hazırım…

Bu vesileyle Büyük Türk Milletinin, Çankırı’mın ve İyi Partimin bir neferi olarak 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerde 28. Dönem İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adayı olarak karşınızda bulunuyorum.

Açık yüreklilikle belirtmek isterim ki Siyasetteki öncelikli hedefim Çankırı’mıza ve dolayısıyla Ülkemize hizmet etmektir. Çankırı’mız Devletine Milletine bağlı asil bir şehirdir. Bu güzel şehrin insanlarının işsizlik gibi, sağlık ve eğitim sorunu gibi, geçim sorunu gibi sorunlarla anılması benim yıllardır içimde kanayan yaradır. Bakın bir Çorum’a bir Kastamonu’ya, Bolu’ya kıyaslamak istemiyorum ama maalesef Çankırımız bunları hak etmiyor.

Bu duygularımla Çankırı’mızın ve Türkiye’mizin geleceğine birlikte imza atacağımız, 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Genel Seçimlerde 28. Dönem İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adayı olarak karşınızda bulunuyorum.

Rabbim Milletvekilliğini bize nasip ederse bu kalabalığı daha da artırarak sahaya inerek çalışacağım. Hedefim Milli geliri daha yüksek, işçisi köylüsü, çiftçisi daha mutlu bir Çankırı. Herkesin bilmesini istediğim ve altını önemle çizmek istediğim sözüm şudur. Çankırı Sevdam beni sizin karşınıza çıkardı, İnşallah hep beraber daha güzel bir Çankırı için size söz veriyorum.

Çıkmış olduğumuz bu çetin yol da Millet İttifakını iktidara taşımak, Genel Başkanımız topuklu Efemiz Meral Akşener’i Başbakan, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhur Başkanı yapmak için tüm gücümle çalışacağıma sizlerin önünde namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.

14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek seçimlerin Devletimize, Milletimize ve Çankırı’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Mübarek Ramazan-ı Şerifin hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Rabbim Yolumuzu açık etsin.

Hepinize teşriflerinizden dolayı huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.