Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

FAİK ÖZCAN: “YOL, SU, KANALİZASYON ASLİ GÖREVLERİMİZ”

Yaklaşık 7 km’lik Gümerdiğin yolunu kendi imkanlarımızla satıh kaplama yaptık, 5 km’lik Gürpınar yolumuzu zeminini sıcak asfaltla besleyip üzerini satıh kaplama yaptık. İlçe merkezimizde ve mahallelerimizde yaklaşık 100 bin m2 taş döşedik. İlçemiz doğalgazla 2019 yılında tanıştı, bir kısmını biz döşedik daha önce döşenmiş yerlerin de tadilatını yaptık. 700 m. uzunluğunda ve 7 m. genişliğinde […]
Çankırı - 5 Şubat 2021 19:59 A A

Yaklaşık 7 km’lik Gümerdiğin yolunu kendi imkanlarımızla satıh kaplama yaptık, 5 km’lik Gürpınar yolumuzu zeminini sıcak asfaltla besleyip üzerini satıh kaplama yaptık. İlçe merkezimizde ve mahallelerimizde yaklaşık 100 bin m2 taş döşedik. İlçemiz doğalgazla 2019 yılında tanıştı, bir kısmını biz döşedik daha önce döşenmiş yerlerin de tadilatını yaptık. 700 m. uzunluğunda ve 7 m. genişliğinde bir beton yol çalışması yaptık, gayet başarılı oldu.

İlçemizin eski su kaynaklarını takip ettik, Güldürcek’ten su almadan önce kullandığımız yaklaşık 2,5 km. ilerdeki Karakaya mevkiinde bulunan depolarımıza boru hattımızı döşedik. Depoların tüm bakımlarını yaptık, motorlarını ve elektrik aksamını yeniledik ve bu suyumuzu da akıttık. Karaören mevkiinden cazibeyle içme suyu getirdik, Gülldürcek’te su kalmadı biz de onunla ilgili hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Şabanözü’nde Ramazan eğlenceleri düzenledik, gençlerimizin, çocuklarımızın, ailelerimizin gerçekten ihtiyacı vardı. İlçe merkezinde şelalenin altında ışıklı fıskiyeli havuzumuzu yaptık, çay kenarlarımızda ışıklı güzel bir aydınlatma yaptık. 15 Temmuz şehidimiz Serhat Önder anısına 15 Temmuz’da program yaptık ve Kızılay’dan 12 derslikli İmam Hatip Ortaokulu için söz aldık. Gümerdiğin İlköğretim Okulu’nda Karaören’li hemşerimiz Prof.Dr.Yavuz Erişen’in destekleriyle bir bilgisayar sınıfı kurduk. Sanı Çayı etrafında yaklaşık 3 km. bir bisiklet yolu projemizle ilgili Bakanlık’tan destek alamadık ama 750 m.lik kısmını kendi imkanlarımızla tamamladık. İnşallah bu sene bu projemizi 8 km. olarak Bakanlığımıza sunmayı düşünüyoruz.

Gümerdiğin’in Yeşilöz nahiyesinin de nahiyesi olan buraya yaklaşık 15 km. mesafede olan Aydos’un dibindeki Dereyayla mevkii, 5 km. mesafede Gürpınar, 5 km. mesafede Karaören, 15 km. mesafede Dereyayla olunca bizim çalışma sahamız Çankırı Belediyesi’nden bile daha büyük diye düşünüyorum. Yıllardır hizmet edilmeyen Dereyayla’nın yollarına kilitli parke döşedik. Yeşilöz’ün altyapısını, 150 tonluk deposuyla birlikte suyunu tamamladık, Yeşilöz içindeki yolların tamamını kilitli parke döşedik.

İlçemiz merkezinde tıkanan kanallarımız vardı, kiraladığımız kanal temizleme araçlarıyla bu kanallarımızı temizledik. Kent Meydanı’ndaki Elektrik kablolarını yerin altına aldırdık. Ulaştırma Bakanımızı ağırladık, Şabanözü-Çubuk yolunu görüştük kendileriyle. Bu yol yapılırsa Şabanözü çığır atlayacak diye düşünüyoruz. Zaten Ankara’ya çok yakın mesafedeyiz yolların da yapılmasıyla Şabanözü’nün büyümesi hızlanacak diye düşünüyoruz.

Su tahsilatında kartlı sayaca geçiyoruz, mevcut sayaçlarda su parası tahsilatında çok büyük alacaklarımız var. Halkımızın çoğu yazlıkçı olduğundan bizim peşin para ödeyerek satın aldığımız suyun fatura tahsilatını aylarca yapamıyoruz. Kartlı sayaca geçenlere 50 ton suyu bedava veriyoruz, ayrıca kartlı sayaçla su kullanan vatandaşlarımıza suyun tonunu 50 Kuruş daha ucuz veriyoruz.

Merkezde çalışanlarımız için bir Çorba Çeşmesi yaptık, sabahları servisle işe giden vatandaşlarımıza çorba ikram ettik. Pandemi nedeniyle durdurduğumuz ikramları inşallah pandeminin bitmesiyle yeniden devam edecek. Tabi yazın bu ikramlarımız şerbet türü soğuk içecekler olacak, kışın da yine sıcak bir çorba şeklinde olacak.

Bizim bir de zihinsel engelli kardeşlerimize hizmet verdiğimiz Rehabilitasyon Merkezimiz var. Buradaki kardeşlerimiz kendilerine seralar kurdular, bu seralarda çalışıyorlar, enerjilerini atıyorlar. Biz de ürettikleri ürünleri pazarda satmaları için pazar yerinde onlara bir yer tahsis ettik, 2020’de pandemi nedeniyle bir ürün gelmedi ama inşallah bundan sonra ürünlerini pazarda satma imkanları olacak.

Öğrencilerimize karneni getir sinema biletini götür kampanyası başlattık. Şabanözü’nde yaklaşık 1.500 öğrenciyi aileleri ile birlikte sinema ile buluşturduk.

Bütün bu hizmet ve yatırımlarımızda en büyük faktör sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, Milletvekillerimizdir, İl Başkanımızdır, İlçe Başkanımızdır, Belediye Meclis Üyelerimizdir buradan hepsine en içten teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyorum.

Çankırı - 19:59 A A
BENZER HABERLER