reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

Ey sürüden arkaya kalmış yiğit, Arkadaşın gitti haydi sen de git…

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizesinde düzenlenen Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Programı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
Programa Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan TUNÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Konutanı Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Abdulkadir ÇELİK, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Şehitlerimiz anısına Kur-an tilaveti ve İl Müftü Yardımcısı Bayram ÇİFTÇİ tarafından yapılan dua ile devam etti. 
Yapılan duanın ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık AK günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 
Programda konuşma yapan Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, “Ey sürüden arkaya kalmış yiğit, Arkadaşın gitti haydi sen de git, Bak ne diyor ceddi şehidin işit, Haydi git evladım uğurlar ola, Eş hele bir dağları örten karı, Ot değil onlar, dedenin saçları! (Mehmet Akif ERSOY, Cenk Marşı), daha devam eden dizeler var Sarıkamış için, sözün sukut ettiği yerdeyiz ne söylesek boş. 90 bin deniliyor,tam sayıyı tabi ki bilemiyoruz Ruslara karşı bir harekat için çıkıyorlar ve bu arada 3 tane gemimiz de İstanbul’dan askerlerimize lojistik yardım için yola çıkıyor ve batırılıyor. 90 bin kişi yada daha azı, Ruslar’dan çok daha çetin çok daha zorlu bir düşmanla, o gün için karşılaşıyorlar. Kışın Sarıkamış’ın en soğuk bölgesinin ayazı ile ve bu ayazla mücadele veremiyorlar, önce hafif bir uykuya daha sonra ebedi bir uykuya dalıyorlar. Ben başta Sarıkamış Şehitlerimiz olmak üzere Vatanımız, Milletimiz, Dinimiz için hayatlarını kaybeden bütün şehitlerimizi anıyor hepinizi saygı ile selamlıyorum. ” şeklinde konuştu.
Sinevizyon gösteriminin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tiyatro grubu tarafından günün anlam ve önemini anlatan tiyatro gösterisi yapıldı. 
Tiyatro Bölümü ile protokol üyelerinin hatıra fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

reklam

YORUM YAP