reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

EVDEKİ KARANTİNADAN KAÇANLARA YURTTA KARANTİNA

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Valilikçe alınan yeni koronavirüs tedbirleri ile uygulanan ve uygulanacak olan ceza-i yaptırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşların uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapan Vali Ayaz, kurallara uymayanlara verilen cezaları da bir bir anlattı.

Vali Ayaz açıklamalarında şu konulara değindi:

      “Saygıdeğer Hemşehrilerim; Corona virüs salgınında hiç arzu etmediğimiz bir noktaya ulaşmış bulunmaktayız. Bu süreçte;

  • Acil olmayan her türlü hareketten kaçınmanızı ve evde kalmanızı,
  • Dışarı çıktığınızda ise maske ve mesafe kuralına uymanızı ve en kısa sürede eve dönmenizi,
  • Sosyal hayata 15 gün ara vermenizi; misafir kabul etmemenizi ve kalabalık mekanlardan uzak durmanızı,
  • Genç arkadaşlarımızdan da aile bireylerinin sağlığını düşünerek virüsü evlerine taşımamak adına 15 gün kendilerini kalabalık ortamlardan izole etmelerini önemle rica ediyoruz.
      Valiliğimiz İl Salgın Denetim Merkezi ve Filyasyon Takip Kurulu tarafından yapılan denetimler sonucu;
      İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğümüzce, yapılan denetim ve kontrollerde, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları ve diğer tedbirlere aykırı davranan 1094 kişi ve kuruluşa toplam 1 milyon 86 bin 401 TL idari para cezası uygulanmış, uygulanan para cezalarının tahsiliyle ilgili süreç başlatılmıştır.
      İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Koordinesinde 17 araç ve 233 personel ile Covid-19 testi pozitif olanlar ve temaslı olanların takip işlemi sürekli olarak yapılmaktadır.
      Yapılan takipler sonucu karantina kurallarına uymadığı tespit edilen 51 kişiye TCK’nın 195. maddesi gereğince bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.
      Kıymetli Çankırı’lılar; Yarından itibaren karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terkeden corona virüs hastalarımız geri kalan karantina sürelerini Valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır. Lütfen #SağlıkİçinHepimizİçin kurallara uyalım.”
reklam

YORUM YAP