11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

EVDE EĞİTİM DESTEĞİ ALAN ÖZEL ÇOCUKLAR DIŞARIDA DOYASIYA EĞLENDİ

Çankırı Belediyesi ile Türk Kızılay Çankırı Şubesi Genç Kızılay Gönüllüleri, farklı sağlık sorunları nedeni ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine gidemeyecek durumda olduğu için evde eğitim alan özel çocuklara eğlenceli bir gün yaşattı. Aileleri ile birlikte etkinliğe katılan çocuklar, kendilerine uygun oyunlarla doyasıya eğlendi. Çankırı’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri sürüyor. Çankırı Belediyesi, bu […]
Çankırı - 12 Aralık 2019 01:57 A A

Çankırı Belediyesi ile Türk Kızılay Çankırı Şubesi Genç Kızılay Gönüllüleri, farklı sağlık sorunları nedeni ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine gidemeyecek durumda olduğu için evde eğitim alan özel çocuklara eğlenceli bir gün yaşattı. Aileleri ile birlikte etkinliğe katılan çocuklar, kendilerine uygun oyunlarla doyasıya eğlendi.

Çankırı’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri sürüyor. Çankırı Belediyesi, bu kez Türk Kızılay Çankırı Şubesi Genç Kızılay Gönüllüleri ile birlikte, engeli olan vatandaşların yaşadığı zorluklar ve karşılaştıkları tutumlar hakkında empati kurulmasını kolaylaştırmak ve bilinç oluşturmak amacı ile bir etkinlik düzenledi. Engeli olup da evinde eğitim desteği almak zorunda kalan öğrenciler, bir alışveriş merkezindeki oyun makinelerinden ve alanlarından faydalandı. Aileleri ile birlikte keyifli bir gün geçiren özel çocuklara, Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi görevlileri ile Genç Kızılay Gönüllüleri yardımcı oldu. Etkinlik sonunda günün anısına pasta kesilerek hediyeler de takdim edildi.

Çankırı - 01:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.