-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ESKİ HÜKÜMLÜ VE YÜKÜMLÜLERE YÖNELİK İŞ VE MESLEK KURSLARI BAŞLIYOR

Çankırı Adliyesinde 25/10/2021 tarihinde Çankırı Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Oğuz Şükrü Ener, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Rahmi Erdinç, Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya, İş Kurumu İl Müdürü Alim Çaycı, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve  İl Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Düzgün’ün katılımlarıyla eski hükümlülere ve yükümlülere yönelik iş-meslek kursları açılması konusunda kurumlar arası  işbirliği protokolü […]
Çankırı - 26 Ekim 2021 19:20 A A

Çankırı Adliyesinde 25/10/2021 tarihinde Çankırı Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Oğuz Şükrü Ener, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Rahmi Erdinç, Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya, İş Kurumu İl Müdürü Alim Çaycı, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve  İl Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Düzgün’ün katılımlarıyla eski hükümlülere ve yükümlülere yönelik iş-meslek kursları açılması konusunda kurumlar arası  işbirliği protokolü imzalanmıştır. İmzalanan protokol ile eski hükümlü ve yükümlülerin yeniden suç işlemelerini önlemek, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk sahibi bir yaşam biçimini benimsemelerini sağlamak, topluma tekrar kazandırılması amaçlanmaktadır. Protokol kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından açılacak olan kurslara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü aracılığıyla eski hükümlü ve yükümlülerin katılımı sağlanacaktır.

            Katılan kursiyerlere Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından ilgili mevzuata göre uygun görülen kurslarda, günlük kurs katılım ücreti ödenirken. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ise açılacak kurslara usta eğitici, kurs öğretmeni ve uygulamalı kurs alanı temini sağlanacaktır. Yükümlülerin talepleri doğrultusunda arıcılık, kültür mantarı, ceviz, alabalık yetiştiriciliği vb. kursların açılması planlanmaktadır. İlk etapta “Sürü Yönetimi Elemanı Sertifikası” kursu ve “Sürüyü Yönet Hayatını Yönelt” projesi başlatılacaktır.

Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek olup, sertifika ve girişimcilik kurs belgelerinin tamamlayan kişiler, kendi işini kurma projelerinin ön koşullarını sağlamış olacaklardır. Nihai olarak eğitim ve desteklerin eşleştirilmesiyle, ilimizin küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine ivme kazandırılması, bilgili ve deneyimli sürü yönetimi elemanına duyulan ihtiyacın karşılanması ile eski hükümlü ve yükümlülerin iş ve meslek sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

Çankırı - 19:20 A A
BENZER HABERLER