Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

ESKİ EHLİYETLERİNİZİ YENİLEMEK İÇİN SON GÜN 31 ARALIK 2022

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2016’dan önce düzenlenen eski tip ehliyetlerin değiştirilme süresinin 31 Aralık 2022 olduğunu açıkladı. Buna göre ehliyetini henüz yenilememiş olan vatandaşlarımızın en kısa sürede kendilerine en yakın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’ne giderek ehliyetlerini değiştirmeleri gerekiyor. Ehliyet yenileme için randevular internet üzerinden, Alo 199 Çağrı merkezinden, […]
Genel - 30 Eylül 2022 22:25 A A

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2016’dan önce düzenlenen eski tip ehliyetlerin değiştirilme süresinin 31 Aralık 2022 olduğunu açıkladı. Buna göre ehliyetini henüz yenilememiş olan vatandaşlarımızın en kısa sürede kendilerine en yakın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’ne giderek ehliyetlerini değiştirmeleri gerekiyor.

Ehliyet yenileme için randevular internet üzerinden, Alo 199 Çağrı merkezinden, mobil uygulamadan ya da ’nvi.gov.tr’den oluşturulabiliyor. Randevu oluşturulduktan sonra sürücü belgesini yenileme işlemi gerekli evraklarla birlikte nüfus müdürlüklerinden tamamlanıyor. Yenilenen ehliyetler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından basılıyor ve PTT’ye teslim edilerek yurt içinde başvuruda bulunan kişilerin adreslerine ulaştırılıyor.

Ayrıca yeni ehliyetinizi aldıktan sonra görevliye, Ehliyetinizi kimliğinize işletmek istediğinizi” hatırlatmanız gerekiyor. Böylece ehliyetinizi yanınızda taşımanız gerekmeyecek. Eski ehliyetini ısrarla yenilemeyenlerin ehliyetleri iptal olacak, idari para cezası kesilecek.

Sürücü Belgesi Yenilemek İçin Yapmanız Gerekenler

 1. En yakın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’nden randevu alın,
 2. Gerekli belgeleri hazırlayın,
 3. Randevu günü ve saatinde gerekli belgelerle birlikte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’ne giderek ehliyetinizi yenileme işlemlerinizi yaptırın.

Gerekli Belgeler

 1. Kimlik belgesi,
 2. Sağlık raporu,
 3. Eski ehliyetiniz,
 4. Gerekli harçların ödendiğine dair belge (13 TL değerli kağıt bedeli ve 2 TL Polis Vakfı hizmet bedeli olmak üzere toplamda 15 Lira)
 5. Adli sicil belgesi,
 6. 1 adet biyometrik fotoğraf.

 

Genel - 22:25 A A
BENZER HABERLER