20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ESEN SUMITOMO LASTİK FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kentte istihdama katkı sunan iş yerlerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Japon Sumitomo Ruber Ako Lastik Fabrikası yetkililerini ziyaret etti. Çankırı’nın en önemli yatırımlarından birisi olan fabrikanın çalışma, işleyiş ve istihdamına yönelik bilgi alan Başkan Esen, Çankırı ekonomisine sağlanan her katkının önemli olduğunu belirterek ortak yürütülebilecek çalışmalar için istişare etti. […]
Çankırı - 24 Şubat 2021 20:11 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kentte istihdama katkı sunan iş yerlerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Japon Sumitomo Ruber Ako Lastik Fabrikası yetkililerini ziyaret etti. Çankırı’nın en önemli yatırımlarından birisi olan fabrikanın çalışma, işleyiş ve istihdamına yönelik bilgi alan Başkan Esen, Çankırı ekonomisine sağlanan her katkının önemli olduğunu belirterek ortak yürütülebilecek çalışmalar için istişare etti.

Sumitomo Rubber AKO Industries Başkanı ve aynı zamanda CEO’su Toshihiko Komatsu  ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yaptığı ziyarette fabrika faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Çankırı’da özellikle pandemi döneminde üretmeye, istihdam sağlamaya, satış yapmaya devam eden iş yerlerinin hem şehir hem de ülke için çok kıymetli olduğunun altını çizen Başkan Esen, “Zaman zaman fabrikalarımızı ziyaret ederek iş yeri sahiplerimize ve çalışanlarımıza manevi olarak destek sağlamaya çalışıyoruz. Japon fabrikamız ile pandemi öncesinde ortak yürüttüğümüz sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz oldu. İnşallah bu süreçten sonra bu faaliyetlerimizi yine ortak akıl ile Çankırı adına arttırarak devam ettireceğiz. İlgilerinden dolayı fabrikamızın tüm yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı - 20:11 A A
BENZER HABERLER