Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARDI

Erken teşhisin hayati öneme sahip olduğu Çankırı Özel Karatekin Hastanesindeki bir vakada bir kez daha ispatlandı. Kastamonu’dan , ateş ve boğaz ağrısı şikayeti ile hastane hekimlerinden Uzm. Dr. Adnan Karabent’e gelen H.Y.Ç isimli hastaya detaylı muayene yapıldı. Hekim tarafından yapılan ilk incelemenin sonucunda karın bölgesinde sertlik fark edildi. Söz konusu durum ile ilgili olarak değerlendirmelerde […]
Genel - 10 Eylül 2022 22:06 A A

Erken teşhisin hayati öneme sahip olduğu Çankırı Özel Karatekin Hastanesindeki bir vakada bir kez daha ispatlandı. Kastamonu’dan , ateş ve boğaz ağrısı şikayeti ile hastane hekimlerinden Uzm. Dr. Adnan Karabent’e gelen H.Y.Ç isimli hastaya detaylı muayene yapıldı. Hekim tarafından yapılan ilk incelemenin sonucunda karın bölgesinde sertlik fark edildi.

Söz konusu durum ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Uzm. Dr. Adnan Karabent: ‘’Yavrumuzu fiziki muayene ettiğimizde karın bölgesinde 8-10 santimlik bir kitle olduğunu fark ettim. Yapılan tetkiklerin sonucunda karın bölgesinde kitle net şekilde görüldü. Çocuk yaşta bir hastada böyle bulgular nadir olsa da görülebiliyor. Aileyi, yaptığımız görüşmenin ardından hızlıca Onkoloji Hastanesi’ne yönlendirildik ve müdahaleler orada yapıldı.’’ diye konuştu.

Erken teşhis ve hızlı müdahalenin sonucunda sağlığına kavuşan çocuk hastanın ailesi Uzm. Dr. Adnan Karabent’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette hastanın annesi H.Ç. erken teşhis sayesinde söz konusu rahatsızlığın ilerlemesinin önüne geçildiğini belirterek, ‘’Hekimin tecrübesi ile sorun fark edildi. Ankara’da götürdüğümüz Onkoloji Bölümü hocaları da durumu taktir ettiler. Adnan hocamıza minnettarız’’ dedi.

Genel - 22:06 A A
BENZER HABERLER