reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

ERGEN: TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN BİLİM KURULU KURULMASINI İSTEDİK

Yayınlanma Tarihi : Google News
ERGEN: TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN BİLİM KURULU KURULMASINI İSTEDİK
reklam

DEVA Partisi Çankırı İl Başkanlığı’nın bugün Genel Merkez’den ağır misafirleri vardı. DEVA Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Ramiz Ongun, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ergen, Genel Merkez Kurucu Üyesi Gül Didem Pekuz ve Bölge Koordinatörü Kadriye Esra Aygün bugün Çankırı’ya geldiler. Önce bir basın toplantısı düzenleyen heyet, ardından partililerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Basın açıklamasında konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ergen, tarımın Türkiye’nin lokomotifi olması konusundaki parti politikalarının hükümet tarafından nasıl benimsendiğini anlattı. Yaklaşık 1,5 yıldır yüzyüze eğitim alamayan öğrenciler için de bir teklif hazırladıklarını söyleyen Ergen; “Telafi eğitiminin, yaz okulu olarak değil de neslin kaybedilen değil kazanılan nesil haline getirilmesi için eğitim sisteminde artık önümüze bakmamız, baştan aşağı yenilememiz için fırsat olması gerektiğini söylüyoruz. Telafi Bilim Kurulu kurulmasını ve telafi eğitimi için bütçe hazırlanmasını istedik. Önemli olan çocukların, öğrencilerin eğitim döngüsünden kopmamasını sağlamak. Bu süre maalesef dezavantajlı kesim için daha zor geçti. Biz bunun daha da zorlaşmaması için telafi eğitim sistemiyle ilgili önerilerde bulunduk.” dedi.

Genel Başkan Baş Danışmanı Ramiz Ongun ise “DEVA Partisi yanlış bir durum varsa onu tespit eder, daha sonra alternatifini söyler.” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“DEVA Partisinin özelliği, memleketin her meselesinde teklifi var ve bu teklifinin arkasında duruyor. Bu ekonomiyi biz düzeltiriz diye teklif eden DEVA’dan başka siyasi parti var mı? Bizim Genel Başkanımız kaç defa söyledi, yine söylüyoruz bu işi biz düzeltiriz. Her türlü eleştiriye açığız, biz eleştirilmekten korkmuyoruz. Tersine eleştiri aldıkça hatamızı yanlışımızı görüyoruz. ”

Heyet, Çankırı ziyaretine basın toplantısının ardından Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretleriyle devam etti.

reklam

YORUM YAP