Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ERDOĞAN: “TÜM İŞYERLERİ 22:00’DE KAPANACAK”

Ülkemizde 1 Haziran’da başlayan kontrollü sosyal hayat uygulamasının ardından vaka sayılarındaki kontrolsüz artış, her geçen gün yeni tedbirlerin alınmasına neden oluyor. Dünkü kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar gündeme damga vurdu. Erdoğan şu konulara değindi: “Türkiye genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Bu alanda herhangi bir krizle karşı karşıya kalmadık. Günlük hasta […]
Genel - 4 Kasım 2020 09:22 A A

Ülkemizde 1 Haziran’da başlayan kontrollü sosyal hayat uygulamasının ardından vaka sayılarındaki kontrolsüz artış, her geçen gün yeni tedbirlerin alınmasına neden oluyor. Dünkü kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar gündeme damga vurdu. Erdoğan şu konulara değindi:

“Türkiye genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Bu alanda herhangi bir krizle karşı karşıya kalmadık. Günlük hasta sayımız yönetilebilir seviyelerdedir. Tüm vatandaşlarımı salgına karşı TaMaM diyerek temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymaya azami dikkate ve riayete davet ediyorum.

Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecektir. Pazar yeri ve market gibi yerlerde denetimler arttırılacaktır. Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, berber, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema ve konser salonlarında hizmetler saat 22.00’de sona erecektir. Vatandaşlarımızdan kalabalık ortamlardan kaçınmalarını, ev ziyaretini mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum.

Aşı çalışmaları dünyada ve ülkemizde hızla ilerliyor. Yıl sonuna kadar yabancı ülkelerde geliştirilen bir veya birden fazla aşıyı ülkemizde uygulanabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşıları da bahar aylarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu konuda kendi kendimizi korumaktan daha etkili bir aracımız yoktur.

Acil olarak 1,5 milyon konutun dönüşümünü hedefliyoruz. TOKİ’nin tamamladığı, inşa halinde olan, projelendirdiği konut toplamı 970 bini bulmuştur. Bu yıl 100 bin konut hedefine ulaştık. Önümüzdeki yıl 100 bin konutun daha inşaatına başlıyoruz. Vatandaşlarımızdan kendi oturdukları binaların depreme dayanaklılığı ve gerekirse dönüştürülmesi konusunda daha fazla gayret bekliyoruz. Güçlü bir acil durum altyapısı kurmamız gerekiyor.”

Genel - 09:22 A A
BENZER HABERLER