Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ERBAŞ: “TERAVİH NAMAZLARI CAMİLERDE CEMAATLE KILINABİLECEK”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2 yılı aşkın süredir dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle vakit namazları ile birlikte camilerde cemaat halinde kılınması yasaklanan Cuma namazlarının bir süre önce serbest bırakıldığını açıklamıştı. Erbaş, yaptığı son açıklamada 1 Nisan Cuma akşamı kılınacak ilk teravih namazının ardından 2 Nisan Cumartesi günü tutulacak ilk oruçla Ramazan ayına […]
Genel - 29 Mart 2022 22:01 A A

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2 yılı aşkın süredir dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle vakit namazları ile birlikte camilerde cemaat halinde kılınması yasaklanan Cuma namazlarının bir süre önce serbest bırakıldığını açıklamıştı. Erbaş, yaptığı son açıklamada 1 Nisan Cuma akşamı kılınacak ilk teravih namazının ardından 2 Nisan Cumartesi günü tutulacak ilk oruçla Ramazan ayına girileceğini belirterek tüm İslam Alemi’nin Ramazan ayını tebrik etti.

Erbaş ayrıca, teravih namazı konusunda sorulan sorular üzerine bu yıl teravih namazlarının camilerde kılınabileceğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, teravih namazlarının da camilerde cemaatle kılınabileceğini açıkladı. Erbaş, “Ramazan’da beş vakit namazda olduğu gibi teravih namazları da camilerde cemaatle kılınabilecek. Tüm aile fertlerimizle teravih namazına, sohbete ve mukabeleye katılarak, Ramazan’ın manevi havasını hep birlikte teneffüs edeceğiz.” dedi.

Genel - 22:01 A A
BENZER HABERLER