reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

ENGELSİZ COŞKU

Yayınlanma Tarihi : Google News
ENGELSİZ COŞKU
reklam

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da da törenlerle kutlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan  “Engel Yok Engelleme Var” programında, engelli kardeşlerimizce sahnelenen gösteriler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Hepsi birbirinden harika müzik ve tiyatro gösterileriyle Atatürk Kültür Merkezi’nde sahneye çıkan engelli kardeşlerimiz, yetenekleriyle salondakileri adeta büyüledi.

Programa Vali M.Fırat Taşolar ve eşi Didem Taşolar, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Adalet Komisyon Başkanı Halim Arıstak, İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Yusuf Mutlu Genç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Müdür Yardımcıları Bedriye Karakoç ve Adem Salih Aktepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şahin, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım yaptı. Konuşmasında, engelliliğin sosyal yönleriyle herkesi yakından ilgilendirdiğini, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için ise herkesin katkısına ihtiyaç hissedildiği toplumsal bir konu olduğunu söyleyen Yıldırım, onların engellerini kaldıracak çalışmaları hayata geçirirken kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri yıkacak toplumsal faaliyetlere önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Önce insan diyen, insanı eşref-i mahlukat olarak, yani var olanların en şereflisi olarak gören herkes, engelli kardeşlerimizin sorunlarıyla hemhal olmak, yakından ilgilenmek durumundadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde engellilerimizi de yalnız bırakmadık. Salgın sürecini fiziki ve ruhsal olarak en az etkiyle atlatmaları için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Devletimizin şefkat şemsiyesi altında toplumumuzun en dezavantajlı kesimlerine geniş yer açmaya çalıştık. Sosyal adaleti güçlendirme idealimize, yardım ve ihsan yerine hak temelli politikalarla ulaşmaya gayret ettik. Aynı zamanda hem Çankırı, hem Eldivan hem de Şabanözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerimizdeki engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımını da teşvik ettik. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha çok yer almaları, huzur ve refahlarının artması için çalışmalarımıza bundan sonra da devam edeceğiz.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.