16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ENGELLİ VE HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK HİBE DESTEKLİ PROJELER İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan duyuruya göre Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik hibe destekli projeler ile engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanmasına yönelik projeler için 2021/3 dönemi başvuruları başladı.       Kurum projelerinde (Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler […]
Çankırı - 22 Haziran 2021 20:57 A A

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan duyuruya göre Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik hibe destekli projeler ile engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanmasına yönelik projeler için 2021/3 dönemi başvuruları başladı.

      Kurum projelerinde (Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları) başvurular 12 Temmuz 2021 tarihi mesai saati sona erene kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze dosyalarını teslim edebilirler.

      Engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmasına yönelik olarak yapılan proje başvurularında: on sekiz yaşını doldurmuş, emekli olmayan, girişimcilik belgesine sahip, kendi üzerinde aktif bir işyeri olmayan vatandaşlarımızın engelli projeleri değerlendiriliyor. Kabul edilen her bir proje için 65.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacaktır. Hazırlanan Engelli Projeleri için son başvuru tarihine kadar e-devlet üzerinden online olarak başvuru yapılabilecek.

Eski Hükümlü vatandaşlarımızın kendi işini kurmasına yönelik olarak yapılan proje başvurularında: eski hükümlü, on sekiz yaşını doldurmuş, emekli olmayan, girişimcilik belgesine sahip, kendi üzerinde aktif bir işyeri olmayan, herhangi bir icra dosyası bulunmayan vatandaşlarımızın eski hükümlü projeleri değerlendiriliyor. Kabul edilen her bir proje için brüt asgari ücretin 15 katına kadar kuruluş desteği sağlanacaktır. Hazırlanan Eski Hükümlü Projelerinin Adalet Bakanlığının İlgili birimleri aracılığıyla son başvuru tarihine kadar İl Müdürlüğümüze iletilmesi gerekmektedir.

Proje Başvuru Rehberi www.iskur.gov.tr adresinde yayınlandı

Proje hazırlamak isteyenler için Kurumun www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünde proje başvuru rehberi ve kılavuzu yayınlandı. Ayrıntılı bilgiler ile beraber başvuru formları ve yasal dayanak da duyuru içerisinde yer alıyor.

Çankırı - 20:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.