Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLER KENDİ İŞİNİ KURUYOR

İçinde bulunduğumuz yılın ikinci proje çağrısında yapılan Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Proje başvurularından kabul edilen 20 proje, imzalanan protokoller ile hayata geçiriliyor. 20 Aile İlimizde bu şekilde kendi işini kuracak. Türkiye İş Kurumu tarafından, Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine […]
Çankırı - 16 Aralık 2020 20:05 A A

İçinde bulunduğumuz yılın ikinci proje çağrısında yapılan Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Proje başvurularından kabul edilen 20 proje, imzalanan protokoller ile hayata geçiriliyor. 20 Aile İlimizde bu şekilde kendi işini kuracak.

Türkiye İş Kurumu tarafından, Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilmektedir. Bu şekilde, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olunmaktadır. Yılda iki kez proje başvuruları için yapılan çağrıya İlimizde de ikinci dönem proje çağrısında yapılan 20 başvuru kabul edilerek protokoller imzalanmaya başlandı. Böylelikle her bir proje için en fazla 65 bin TL olmak üzere toplamda 1 milyon 300 bin liraya kadar proje desteği sağlanacak.

Çankırı - 20:05 A A
BENZER HABERLER