Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLER İÇİN HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, bugün yapılan bir açıklamayla engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak yürütülmekte olan projeler ve hibe destekleriyle ilgili başvurular alınmaya başladıklarını duyurdu. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin liraya kadar, eski hükümlü girişimcilere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verileceğini açıklayan kurum yetkilileri, hibe desteği […]
Çankırı - 19 Kasım 2021 20:13 A A

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, bugün yapılan bir açıklamayla engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak yürütülmekte olan projeler ve hibe destekleriyle ilgili başvurular alınmaya başladıklarını duyurdu. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin liraya kadar, eski hükümlü girişimcilere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verileceğini açıklayan kurum yetkilileri, hibe desteği için son başvuru tarihinin 3 Aralık 2021 Cuma günü olduğunu da açıklamalarına eklediler.

Kurmak istedikleri iş için proje sunmak isteyen engelli vatandaşlar, www.iskur.gov.tr adresindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanan Başvuru Rehberi doğrultusunda belirtilen tarihe kadar e-devlet üzerinden online olarak başvurularını yapabilirler.

Kendi işini kurmak isteyen eski hükümlüler ise projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ne iletebilirler.

Çankırı - 20:13 A A
BENZER HABERLER