Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği imkânı sağlanacak.  İŞKUR, Engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak […]
Çankırı - 12 Mayıs 2022 15:39 A A

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği imkânı sağlanacak.

 İŞKUR, Engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek vermek amacıyla hazırlanan engelli ve eski hükümlü hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim Çaycı başvuru koşulları ve destek oranları hakkında bilgi verdi.

İl Müdürü Çaycı, İŞKUR olarak ülkede istihdam politikalarının etkin yürütülmesi amacıyla farklı enstrümanlar kullandıklarını, bu amaçla dezavantajlı gruplara yönelik hazırlanan hibe programında sağlanacak hibe miktarının üst limitlerinin engelliler için 65 bin TL, eski hükümlüler için ise brüt asgari ücretin 15 katı olarak belirlendiğini söyledi.

Açıklamasının son kısmında son başvuru tarihleri ve başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlara değinen Alim Çaycı, “Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızın proje başvurularını 10 Haziran 2022 tarihi saat 23:59’a kadar E-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmekte olup, İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir. Eski hükümlü girişimcilerimiz ise projelerini Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri aracılığıyla 10 Haziran 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze ileterek başvuru yapabilirler. Ayrıca engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, belediyeler, üniversiteler ve kamu kurumları hazırladıkları projelerini 10 Haziran 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler” şeklinde konuştu.

İl Müdürü ÇAYCI konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların https://www.iskur.gov.tr/adresinden başvuru rehberlerine ulaşabileceklerini belirterek konuşmasını tamamladı.

Çankırı - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.