-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

EMRE CAN DEMİREL’DEN GURUR VEREN MADALYA

Çankırı Birlikspor Kulübü’nün Milli Güreşçisi Emre Can Demirel, Türkiye Üniversiteler ÜniLig Güreş Şampiyonası’nda Türkiye 2.si oldu. Çorum Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği okuyan Milli Güreşçi Emre Can Demirel, Üniversiteler ÜniLig Güreş Şampiyonası’nda tüm rakiplerini sayı tuşu ile yenerek finale yükseldi. Finalde de üstün bir performans sergileyen Emre Can, müsabakanın ilk […]
Genel - 7 Mart 2022 12:17 A A

Çankırı Birlikspor Kulübü’nün Milli Güreşçisi Emre Can Demirel, Türkiye Üniversiteler ÜniLig Güreş Şampiyonası’nda Türkiye 2.si oldu.

Çorum Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği okuyan Milli Güreşçi Emre Can Demirel, Üniversiteler ÜniLig Güreş Şampiyonası’nda tüm rakiplerini sayı tuşu ile yenerek finale yükseldi. Finalde de üstün bir performans sergileyen Emre Can, müsabakanın ilk bölümlerinde aldığı puanlarla öne geçmesine rağmen avantajını koruyamadı. Rakibinin ataklarına engel olamayan Emre Can Demirel, final müsabakasını kaybederek Türkiye ikinciliğini elde ederek, gümüş madalyada kaldı.

2021 yılında Çorum Belediyespor’dan Çankırı Birlikspor’a transfer olan Emre Can Demirel, Türkiye Karakucak Şampiyonluğundan sonra Birlikspor bünyesindeki ikinci madalyasını da Türkiye ikinciliği gibi önemli bir derece ile almış oldu.

Birlikspor Kulübü, 2.Lig Voleybolla birlikte bireysel sporlara da imkanlar ölçüsünde destek oluyor. Seyfettin Karadeniz’in son dönemlerde yetiştirdiği en önemli Milli Güreşçisini bünyesine katarak, Çankırı’nın çocuklarına destek olma konusunda örnek oluyor.

Sporcularının elde etmiş olduğu bu başarısından gurur duyduklarını belirten Birlikspor Kulübü “Sporcumuza her zaman güveniyor, inanıyor ve başarılarının devamını diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Genel - 12:17 A A
BENZER HABERLER