reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

EMNİYET TEŞKİLATININ 178. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
EMNİYET TEŞKİLATININ 178. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI
reklam

Polis Nizamnamesi’nin 10 Nisan 1845’te yayımlamasıyla kurulan Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde hayatlarını sürdürebilmeleri için can ve mal emniyetlerini sağlamak üzere mesai mefhumu gözetmeden, üstün bir vazife anlayışıyla görevlerini ifa eden tüm polislerimizin bu özel günlerini tebrik ediyorum.

Türk milletinin asırlara sarih devlet tecrübesi ve birikiminin önemli unsurlarından biri olan Emniyet Teşkilatımızın her bir ferdi, görevini yerine getirirken, devletimiz ile vatandaşlarımız arasındaki güven bağını kuvvetlendirme bilinciyle hareket etmektedir. Üzerlerindeki üniformanın yüklediği ağır sorumluluğu layıkıyla taşıyabilmenin azim ve kararlılığı içerisindedir.

Vatanımızın her köşesinde ve her koşulda asayişi sağlama, suç ve suçluyla mücadele etme vazifelerini başarıyla yürüten kahraman polislerimiz, ülkemizin ve milletimizin büyük zorluklar yaşadığı salgın ve afet gibi olaylarda da önemli görevler üstlenmektedir. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem afeti nedeniyle bölgede büyük bir özveri ile çalışmaya devam eden polislerimiz diğer tüm görevliler ile eşgüdüm ve uyum içerisinde bölgedeki yaraların sarılmasına katkı sağlamaktadır.

178 yıllık köklü bir geçmişe sahip Türk Polis Teşkilatı, milletimizin gurur ve kıvanç kaynağı olarak devletinin emrinde, milletinin hizmetinde üzerine düşen vazifeleri daima sürdürecektir. Milli ve manevi değerlerimizden, şanlı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığı güçle, üstlendiği meşakkatli görevlerin üstesinden başarılı bir şekilde gelmeyi bilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Çankırı’mızın huzuru ve güvenliği için görev yapan polislerimiz başta olmak üzere tüm emniyet teşkilatımıza fedakâr aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu günler ve üstün başarılar diliyorum.

 

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

reklam

YORUM YAP