Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

EMNİYET TEŞKİLATININ 177. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Milletimizin kendisine duyduğu güvene layık olabilmek için büyük fedakârlıklarla vazifesini sürdüren Emniyet Teşkilatımız, 177. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşamaktadır. Milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini temin etme; ülkemizin birliğini ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlama görevlerini zaman mefhumu gözetmeden büyük bir özveriyle ifa eden Türk Polisi, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. 177 yılın tecrübesine […]
Çankırı - 10 Nisan 2022 13:08 A A
Milletimizin kendisine duyduğu güvene layık olabilmek için büyük fedakârlıklarla vazifesini sürdüren Emniyet Teşkilatımız, 177. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşamaktadır. Milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini temin etme; ülkemizin birliğini ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlama görevlerini zaman mefhumu gözetmeden büyük bir özveriyle ifa eden Türk Polisi, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir.
177 yılın tecrübesine sahip ve ilk günkü heyecanıyla ülkemizde huzur ve güvenin en büyük teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, devletimizin en köklü kurumlarından biridir. Gücünü önce milletinden, sonra Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından alan Türk Polisi, görevini yüksek bir vazife bilinci ile yürütmektedir. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde başlarını yastığa koyabilmeleri için ortaya koydukları gayret her türlü övgüyü hak etmektedir. Gerektiğinde canını hiçe sayarak görevini yerine getiren kahraman polislerimiz milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Her geçen gün suç çeşitliliğinin artmasıyla sorumluluk sahası giderek genişleyen Emniyet Teşkilatımızın, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de ülkemizin asayişi için var gücüyle çalışacağına olan inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. İlimizin ve ülkemizin güvenliği için görevi başında bulunan tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Günü‘nü tebrik ediyor; fedakâr aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Bu özel gün vesilesiyle bütün aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
Çankırı - 13:08 A A
BENZER HABERLER