reklam
reklam
DOLAR32,2405% 0.18
EURO34,9914% 0.41
STERLIN41,1161% 0.58
FRANG35,2882% 0.28
ALTIN2.419,51% 0,40
BITCOIN68.623,710.888
reklam

EMNİYET GÜÇLERİMİZ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı İl-İlçe Emniyet ve Jandarma ekiplerince toplum huzurunu bozmaya çalışan şahıslara karşı yapılan uygulamalar ve operasyonlarda bir miktar uyuşturucu ile birlikte çeşitli suçlardan aranan toplam 20 kişi yakalanarak ilgili Savcılıklara sevki sağlanmıştır. Konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

“10/02/2020 – 17/02/2020 tarihleri arasında Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde polis sorumluluk bölgesinde 7 (yedi), jandarma sorumluluk bölgesinde 6 (altı) olmak üzere toplamda 13 (onüç) adet Evden Hırsızlık olayının meydana geldiği anlaşılmıştır.
Konu ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğümüz ve Eldivan İlçe Emniyet Amirliğince yapılan ortaklaşa çalışmalarda; hırsızlık olaylarının meydana geldiği polis bölgelerindeki bütün güvenlik kameraları incelenerek şüpheli olabileceği değerlendirilen şahıslar üzerinde yoğunlaşılmış, devam eden çalışmalarda; 1998 doğumlu R.G. isimli erkek
şahsın Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarında belirlenen eşgale uygun olduğu, şahsın daha önce benzer suç kayıtlarının bulunduğunun anlaşılması üzerine şahıs takibe alınarak Şabanözü ilçemizde yakalanmış, yapılan sorgusunda bahse konu hırsızlık olaylarını kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf etmiş, olaylarda çalınan malzemeler şahsın ikametinde ele geçirilerek mağdurlara teslimi yapılmış, R.G. isimli şüpheli şahıs Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığındaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece TUTUKLANARAK Çankırı E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Yine İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 20.02.2020 günü D-100 Karayolu üzerinde yapılan uygulamada H.Y. isimli şahıstan 59,65 gr ve 1,52 gr olmak üzere toplam
61,17 gr SENTETİK KANNABİNOİD maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce H.Y. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Kamu Düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanmasında etkinliğin artırılması ve süratle Adalete teslim edilmelerinin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğince yapılan çalışmalar sonucu çeşitli Asayiş Suçlarından (Silahla Tehdit, Hırsızlık, Silahla Yağma, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etme, Yaralama, Kamu Malına Zarar verme, 6136 sayılı kanuna Muhalefet) 18 şahıs ekiplerimizce yakalanmış, gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Adli makamlara sevki yapılmış, 8 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiş, 10 şahıs adli makamlarca ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacı ile önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalar devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

reklam

YORUM YAP