24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

EMEKLİ ORGENERAL İSMAİL HAKKI KARADAYI HAYATINI KAYBETTİ

28 Şubat postmodern darbesinin en önemli isimlerinden, 22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti. Karadayı uzun süredir bağırsak kanseri tedavisi görüyordu ve bu süreçte birçok ameliyat geçirmişti. Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı bayramın birinci günü yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle Florance Nightingale Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Doktorların 2 gün süren yoğun çabalarına cevap vermeyen Karadayı bugün […]
Çankırı - 26 Mayıs 2020 14:59 A A

28 Şubat postmodern darbesinin en önemli isimlerinden, 22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti. Karadayı uzun süredir bağırsak kanseri tedavisi görüyordu ve bu süreçte birçok ameliyat geçirmişti.

Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı bayramın birinci günü yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle Florance Nightingale Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Doktorların 2 gün süren yoğun çabalarına cevap vermeyen Karadayı bugün hayatını kaybetti.

1932 Çankırı doğumlu olan İsmail Hakkı Karadayı, 1951 yılında Kara Harp Okulundan, 1953 yılında Uçaksavar Okulundan mezun olmuştur. Ordunun çeşitli kademelerinde görev almış, 1989 yılında Orgeneralliğe terfi etmesinin ardından, sırasıyla Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı, 1’inci Ordu Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevlerini yürütmüş, 30 Ağustos 1994 tarihinde atandığı Genelkurmay Başkanlığı görevinden 30 Ağustos 1998 tarihinde emekliye ayrılmıştır.

28 Şubat davasının bir numaralı sanığı eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, 28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanıklı davada yargılanıp, müebbette çarptırılmıştı. Karadayı, karardan 5 gün önce hastaneye kaldırılmıştı. Bağırsak kanseri olduğu belirlenen ve ameliyatlar geçiren Karadayı, o günden bu yana tedavi oluyordu. 

Çankırı - 14:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.