24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ELDİVAN DOĞALGAZINA KAVUŞTU

Eldivan nihayet doğalgazına kavuştu. Bir süredir devam eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, dün düzenlenen törenle doğalgaz vanası açıldı ve Eldivan Belediyesi önünde doğalgazla meşale yakıldı. Törende, verdiği sözü tutmanın haklı gururunu yaşayan Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı’nın heyecanı gözlerinden okunuyordu. Başkan Lafcı, yaptığı açılış konuşmasında Eldivan halkının doğalgaza kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, bugüne […]
Çankırı - 1 Ekim 2021 15:08 A A

Eldivan nihayet doğalgazına kavuştu. Bir süredir devam eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, dün düzenlenen törenle doğalgaz vanası açıldı ve Eldivan Belediyesi önünde doğalgazla meşale yakıldı. Törende, verdiği sözü tutmanın haklı gururunu yaşayan Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı’nın heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Başkan Lafcı, yaptığı açılış konuşmasında Eldivan halkının doğalgaza kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, bugüne kadar yapılan yatırımların 100 milyon liranın üzerinde olduğunu da ayrıca belirtti. Mustafa Lafcı, “Bazı kesimler tarafından, nüfusunuz yetersiz organize sanayiniz yok doğalgaz Eldivan’a gelmez propagandası yapıldı. Eğer biz her seferinde biz geri dönüp gelseydik, bu zamana kadar olmamış bundan sonra da olmayıversin deseydik, biz bu doğalgazı yakamıyor olurduk. Ancak sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi iman varsa imkân da vardır sözünü biz kendimize rehber eyledik, doğalgazı yakacağımıza gönülden inandık ve Grup Başkanvekilimiz, Milletvekilimiz, İl Başkanımız ve teşkilatımız sayesinde doğalgazı ilçemize kazandırdık. İnşallah daha iyi hizmetleri de görev süremiz boyunca halkımıza kazandıracağız Allah’ın izniyle.” dedi.

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise yaptığı konuşmada, “Eldivan’da altyapı çalışmaları bittikten sonra üstyapı çalışmalarına da başlayacağız. Eldivan’ın içinden geçen dere yatağının ıslahı da 2022 yılında yapılacak. Şahin Tepesini hem Çankırı’nın hem de Ankara’nın en yakın mesire alanı yapmak için de uğraşacağız. Eldivan Meslek Yüksek Okulunun 880 olan öğrenci sayısını 2022’de 1.500’e çıkaracağız. 2022 yılında Eldivan’a bir Gençlik Merkezi ve bir de Kültür Merkezi’ni de kazandıracağız.” dedi.

KARGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara da açılış konuşmasında bu günün Eldivan için tarihi bir gün olduğunu belirterek, Ankara’nın 7 ilçesinde, büyükşehirlerin birçok ilçelerinde bile doğalgaz yokken Eldivan’a doğalgazın getirilmesini sağlayıp Eldivan halkına bu sevinci yaşatan herkese teşekkür etti. Kara, bir müjde daha vererek önümüzdeki ay Orta ilçemizin de doğalgaz sevincini yaşayacağını belirtti.

      Törene, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Eldivan Kaymakamı Mustafa Babacan, KARGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara ve Daire Amirleri ile çevre ilçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Siyasi ve İdari Yöneticileri ile KARGAZ Şirket yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Çankırı - 15:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.