reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

DÜZGÜN: “ÇANKIRI ÜRETECEK TÜRKİYE KAZANACAK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kars İl Tarım ve Orman Müdürü iken Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü olarak görevlendirilen ve 12 Ekim Pazartesi günü koltuğuna oturan Dr. Hüseyin Düzgün, ilk olarak İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile bir araya geldi. Düzgün, daha sonra yaptığı açıklamada “Erenler, aşıklar diyarı Kars’tan, yarenler diyarı Çankırı’ ya geldim, amacımız Çankırı Tarım hayvancılığının çıtasını daha da yükseğe çıkarmak, bunu hep beraber tüm dinamikleri kullanıp paydaşlarla uyum içinde çalışarak başaracak ve “Çankırı üretecek Türkiye kazanacak” sloganı ile koşturacağız” dedi.

İki günlük bir aradan sonra 15 Ekim “Dünya Kadın Çiftçiler Günü” dolayısıyla Çankırı Merkezde örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde önemli pay sahibi olan kadın üreticilerimizle bir araya gelen Dr. Hüseyin Düzgün, burada kadın çiftçilerimizin sıkıntılarını, beklentilerini ve taleplerini dinledi. Düzgün, kadın çiftçilerimize müdürlüğümüzün her daim çiftçilerimizin yanında olduğunu ve her yıl uygulanan seracılığı geliştirme projelerinin artarak devam edeceğini söyledi. Tarladan mutfağa kadın elinin bereketini vurgulayarak kadın çiftçilerimize İl Müdürlüğümüzün çam sakızı çoban armağanı hediyelerini takdim ederek 2021 üretim sezonunun tüm çiftçilerimiz ve ülkemiz için hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün 16 Ekim Cuma günü ise Tarım paydaşlarıyla bir araya geldi. Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birlik Başkanı Ahmet Susam, Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birlik Başkanı Ömer Çendek, Arı Yetiştiriciler Birlik Başkanı Osman Tamer ve Süt Üreticileri Birlik Başkanı Hacı Dirican İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyaretin ardından Dr. Hüseyin Düzgün, Şube Müdürleri ve İlçe Tarım Müdürlerimiz ile tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Günün son ziyaretçisi Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı oldu. Bölükbaşı ve Düzgün ilimizdeki Suni Tohumlamanın durumu ve yeni yapılacak olan proje ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

reklam

YORUM YAP