14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdülkadir Sucu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği’ni ziyaret ettiler. İşitme Engelli kardeşlerimizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını birebir yerinde dinleyen Yıldırım ve Sucu, Dernek Başkanı Recep Nuhoğlu ile İşaret Dili Çevirmeni Mekâne Çelik […]
Çankırı - 5 Aralık 2020 12:26 A A

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdülkadir Sucu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği’ni ziyaret ettiler. İşitme Engelli kardeşlerimizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını birebir yerinde dinleyen Yıldırım ve Sucu, Dernek Başkanı Recep Nuhoğlu ile İşaret Dili Çevirmeni Mekâne Çelik yardımıyla bir süre sohbet ettiler.

İşitme engellilerin en büyük sorunlarından birinin hastanelerde ve resmî kurumlarda dertlerini anlatamamaları olduğunu belirten Recep Nuhoğlu bu konuda Yıldırım ve Sucu’nun kendilerine yardımcı olmalarını istedi. Özellikle hastanede doktorlara dertlerini anlatamadıklarını dile getiren Nuhoğlu bunun sonucunda da yanlış teşhis, yanlış tedavi, yanlış ilaç gibi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını anlattı. Sorunları dinleyen Yıldırım, hastanede bir İşaret Dili Çevirmeni olmasının bu sıkıntılarını sona erdireceğini anlatan Dernek Başkanı Recep Nuhoğlu’na Çevirmen konusunda yardımcı olma sözü verdi.

 

Çankırı - 12:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.