17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Birleşmiş Milletler Teşkilatı, 1992 yılında 3 Aralık gününü, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir ve o günden beri kutlanmaktadır. Bu özel Gün, herkesi, hayata engelli fertlerin penceresinden bakmaya davet eden bir gündür.  Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir problem değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm fertlerin ortak gayretini […]
Çankırı - 3 Aralık 2019 20:51 A A

Birleşmiş Milletler Teşkilatı, 1992 yılında 3 Aralık gününü, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir ve o günden beri kutlanmaktadır. Bu özel Gün, herkesi, hayata engelli fertlerin penceresinden bakmaya davet eden bir gündür.

 Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir problem değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm fertlerin ortak gayretini gerektiren bir husustur. Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerden, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde faydalanmaları, sosyal hayata etkin bir şekilde adapte olmalarını sağlamak, devletimizin ve toplumun önemli bir görevidir. Ülkemizin huzur ve güvenliği, tüm fertlerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engeli olan vatandaşlarımızın toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz toplumumuzu güçlendirecektir. 

antalya escort

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor;  sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.

Hamdi Bilge Aktaş
Çankırı Valisi

Çankırı - 20:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.