-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Çankırı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi’nin organize ettiği programda Karatekin Parkı’nda bir araya gelen çocuklar,  Birleşmiş Miletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 32. yıldönümünü kutladı. Programa aileler de yoğun ilgi gösterdi. Ellerinde haklarıyla ilgili dövizlerin yazılı yer aldığı çocuklar adına bir konuşma yapan Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Ali Fuat […]
Çankırı - 19 Kasım 2021 20:46 A A

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Çankırı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi’nin organize ettiği programda Karatekin Parkı’nda bir araya gelen çocuklar,  Birleşmiş Miletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 32. yıldönümünü kutladı. Programa aileler de yoğun ilgi gösterdi.

Ellerinde haklarıyla ilgili dövizlerin yazılı yer aldığı çocuklar adına bir konuşma yapan Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Ali Fuat Şahin, eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi birçok hakka sahip olduklarını hatırlattı.

Balon, yüz boyama ve pamuk şeker ikramı gibi etkinliklerin yer aldığı kutlama programı, kortej yürüyüşü ile sona erdi. Minik çocuklara yürüyüş boyunca Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen ile Belediye Meclis Üyesi Özlem Demirci de eşlik etti.

Çankırı - 20:46 A A
BENZER HABERLER