Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DÜĞÜN EĞLENCESİNDE DAMAT VURULDU

Merkez Alaçat köyünde dün akşam meydana gelen olayda düğün eğlencesi sırasında havaya rastgele ateş açılması sonucu damat, seken bir kör kurşunla vuruldu. Olaydan yaralı olarak kurtulan damat ambulansla hastaneye kaldırıldı. 28 Ağustos Cuma (dün) akşamı meydana gelen olayda merkez Alaçat köyünde yapılan başdonanmasında silahlar ateşlendi. Artık adetten sayılan ve düğün eğlencelerinin vazgeçilmezi gibi görülen silahla […]
Çankırı - 29 Ağustos 2020 13:18 A A

Merkez Alaçat köyünde dün akşam meydana gelen olayda düğün eğlencesi sırasında havaya rastgele ateş açılması sonucu damat, seken bir kör kurşunla vuruldu. Olaydan yaralı olarak kurtulan damat ambulansla hastaneye kaldırıldı.

28 Ağustos Cuma (dün) akşamı meydana gelen olayda merkez Alaçat köyünde yapılan başdonanmasında silahlar ateşlendi. Artık adetten sayılan ve düğün eğlencelerinin vazgeçilmezi gibi görülen silahla havaya ateş etme geleneği bugüne kadar birçok can kaybına neden olduğu için yurt çapında yasaklanmış olmasına rağmen maalesef halâ devam ediyor. Dün akşamki düğünde de devam ettirilen bu gelenek neredeyse kendi düğününde damadın canına mâl oluyordu. Sağ göğsünün üzerinden yaralanan damat Murat Kaymak, olay yerine çağrılan ambulansla ilk müdahalesinin ardından Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen damat Murat Kaymak’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olay 18 ailesi olarak Murat Kaymak ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor ve bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Çankırı - 13:18 A A
BENZER HABERLER