Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DUALARIMIZ BİR SOFRAMIZ BEREKETLİ OLSUN

Pandemi sürecinin devam etmesi, toplu iftarların ve iftar çadırlarının bu ramazan ayında da kurulamaması sebebiyle Ilgaz Belediyesi geçen sene yaptığı örnek uygulamayı bu sene de devam ettiriyor. Ilgaz Belediyesi Ramazan ayı boyunca sıcak yemekler hazırlatıp tek kullanımlık kaplarda ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar servis yapıyor. İlçede mahalle muhtarlarının belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan iftarlıklar özenle paketleniyor […]
Çankırı - 14 Nisan 2021 12:20 A A

Pandemi sürecinin devam etmesi, toplu iftarların ve iftar çadırlarının bu ramazan ayında da kurulamaması sebebiyle Ilgaz Belediyesi geçen sene yaptığı örnek uygulamayı bu sene de devam ettiriyor.

Ilgaz Belediyesi Ramazan ayı boyunca sıcak yemekler hazırlatıp tek kullanımlık kaplarda ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar servis yapıyor. İlçede mahalle muhtarlarının belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan iftarlıklar özenle paketleniyor ve evlere tek tek teslim ediliyor.

Hayırsever Ilgaz’lı vatandaşları, ihtiyaç sahipleri ile buluşturabilme gayretinde olan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bazen bir tas çorba bazen bir tabak keşkek bazen de bir Ramazan pidesi… Küçükken annelerimizin komşularımıza gönderdiği yemek tabaklarını taşıyarak büyüdük biz. Belediye olarak Ramazan aylarında annelerimizin bu örnek davranışını düstur edinerek vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Hasta, yaşlı ve engellilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi kişilere iftarlıklarını ulaştırıyoruz.

Bu iftarlıkların ulaştırılmasında emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımıza buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah tutacağımız oruçlarımızı, kılacağımız teravih namazlarımızı, okuyacağımız hatmi Şerif’leri, vereceğimiz sadaka ve zekatlarımızı ziyadesiyle kabul ve makbul buyursun inşallah.

Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun. Dualarımız bir, soframız bereketli olsun.” dedi.

Çankırı - 12:20 A A
BENZER HABERLER