Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DOWN SENDROMLU GENÇTEN RESİM SERGİSİ

Çankırı’da Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi üyesi down sendromlu Tuncay Baş, kişisel resim sergisini açtı. Çankırı Belediyesi Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi’nde açılan sergiye Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve çok sayıda sanatsever katıldı. Çankırı Belediyesi, 3 Aralık Engelliler Günü’nde Engelliler Koordinasyon Merkezi üyelerinden Tuncay Baş’ın kişisel resim sergisini düzenledi. Çankırı Belediyesi Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi avlusunda […]
Çankırı - 3 Aralık 2021 16:51 A A

Çankırı’da Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi üyesi down sendromlu Tuncay Baş, kişisel resim sergisini açtı. Çankırı Belediyesi Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi’nde açılan sergiye Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Çankırı Belediyesi, 3 Aralık Engelliler Günü’nde Engelliler Koordinasyon Merkezi üyelerinden Tuncay Baş’ın kişisel resim sergisini düzenledi. Çankırı Belediyesi Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi avlusunda düzenlenen sergide, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarının resimlerinden bitki ve boyama çalışmalarına kadar birçok çalışma yer aldı. Sergide Belediyenin Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde devam eden beceri kurslarında iğne oyası eğitimi alan down sendromlu Tanyeli Metin’in el emeği ürünleri de sergilendi. Sergiyi Tuncay Baş ile birlikte gezen Esen, resimler hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sanatsal faaliyetlerin engeli olan bireylerin el ve göz koordinasyonunun gelişmesine, odaklanma ve dikkat sürelerini uzatmalarına katkı sağladığını belirtti. Esen, çalışmalarından dolayı Tuncay Baş’ı tebrik ederek bu azmin herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Sergi sonunda Baş’a hediye takdim edildi.

Çankırı - 16:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.