17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DÖNMEZ: “YETKİDE İSTİKRAR SENDİKACILIKTA İTİBAR”

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Çankırı Şubesi, her sene Mayıs ayında olan Eğitim Sendikaları mutabakat döneminde 12 dönemdir olduğu gibi bu dönem de yetkiyi aldığını bir basın açıklamasıyla duyurdu. Şube Başkanı Ahmet Dönmez’in yaptığı açıklama şu şekilde: “Yetkide istikrar, sendikacılıkta itibar diyerek kesintisiz 13 yıldır bizleri Çankırı’da yetkiye taşıyan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu başarıda […]
Çankırı - 26 Mayıs 2023 20:07 A A

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Çankırı Şubesi, her sene Mayıs ayında olan Eğitim Sendikaları mutabakat döneminde 12 dönemdir olduğu gibi bu dönem de yetkiyi aldığını bir basın açıklamasıyla duyurdu. Şube Başkanı Ahmet Dönmez’in yaptığı açıklama şu şekilde:

Yetkide istikrar, sendikacılıkta itibar diyerek kesintisiz 13 yıldır bizleri Çankırı’da yetkiye taşıyan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu başarıda büyük emekleri olan il yönetimimize, ilçe temsilcilerimize, ilçe yönetimlerimize, kadınlar komisyonumuza, Genç Memur-Sen’imize ve tüm dava arkadaşlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum.

Tabi ki ilimizde aldığımız bu yetki beraberinde büyük bir sorumluluğu getiriyor. İlimizde binleri, ülkemizde milyonları temsil etmenin sorumluluğu ile durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın açtığı yolda medeniyet ve değer sendikacılığı düsturu ile sorun değil çözüm odaklı sendikacılık yapmaya ve hak arama mücadelemizde kamu çalışanlarının sesi olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte kamu çalışanlarımızın mali haklarının iyileştirilmesinden, özlük haklarının düzenlemesine; sosyal haklarının geliştirilmesinden, yasal hakların korunmasına kadar onlarca kazanıma imzamızı attık.

Yalnız ekonomik ve sosyal alanlarda değil insani olarak da her zaman milletimizin yanında olduk. Yüzyılın afeti olarak nitelendirilen depremin ilk gününden itibaren gerek arama kurtarma çalışmalarının yapılması gerek barınma ihtiyaçlarının giderilmesi gerekse ayni yardımların sağlanması noktasında bizler Eğitim Bir-Sen’li olmanın gereği olarak her zaman alanlarda ve milletimizin hizmetindeydik. Bizler yalnızca kuruşla sendikacılığın yapılmayacağını göstererek duruş sendikacılığının Türkiye’deki timsali olduk. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bundan sonraki süreçte de bizler dikleşmeden dik durmaya, sorun değil çözüm üretmeye, Hakk ve hakikatten yana olmaya, her yer ve koşulda inancın, vicdanın ve sağduyunun sesi olmaya devam edeceğiz.”

Çankırı - 20:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.