-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DÖNMEZ: “İŞ BANKASI İLE PROMOSYON GÖRÜŞMELERİ HAYAL KIRIKLIĞI İLE SONUÇLANDI”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim çalışanlarının maaş promosyonu görüşmeleri 13.12.2022 tarihinde il müdürlüğü binasında yapılmış, görüşmeler tam bir hayal kırıklığı şeklinde teşekkül etmiştir. Gelinen noktada 3 dönemdir maaş anlaşması yapılmış olan Türkiye İş Bankası’nın bu süreçte göstermiş olduğu tavrı kabul etmemiz mümkün görülmemektedir. Anlaşılan o ki; adı geçen banka bizim alışkanlıklarımızı kendi lehine bir […]
Genel - 15 Aralık 2022 17:36 A A

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim çalışanlarının maaş promosyonu görüşmeleri 13.12.2022 tarihinde il müdürlüğü binasında yapılmış, görüşmeler tam bir hayal kırıklığı şeklinde teşekkül etmiştir.

Gelinen noktada 3 dönemdir maaş anlaşması yapılmış olan Türkiye İş Bankası’nın bu süreçte göstermiş olduğu tavrı kabul etmemiz mümkün görülmemektedir. Anlaşılan o ki; adı geçen banka bizim alışkanlıklarımızı kendi lehine bir avantaj olarak değerlendirmiştir. Bu anlayış bile başlı başına eğitim çalışanlarının kalbini kıran bir durumdur. Alanın beklentileri ile realite arasındaki uçurum çalışma arkadaşlarımız arasında bir infiale ve ciddi bir üzüntüye sebep olmuştur.

Promosyon meselesinin her bir adımına büyük bir özveri ve sağduyu ile katkı sunarak zenginleştirme amacıyla çalışmalarımızı yetkili Sendika olmanın sorumluluğu ile yürüttük. Görüşme arasında ve sonrasında alınacak komisyon kararı için yapılan toplantıya bütün Sendika temsilcilerinin katılımını sağladık. Ancak yine de beklenti karşılanmadı. Bu bağlamda özellikle mevcut maaş anlaşmamız bulunan Türkiye İş Bankası’nın, eğitim çalışanlarını çantada keklik gören tavrını protesto amacıyla üyelerimize ve tüm eğitim çalışanlarına bankayla olan ilişkilerini gözden geçirmelerini ve mevcut mevduat, otomatik ödeme, kredi kartı gibi kullanımlarından vazgeçmeleri konusunda tavsiye kararı almış bulunuyoruz.

Promosyonun bizim hakkımız olan bir ödeme olduğunu düşünüyor, hak ettiğimiz miktarlara ulaşana kadar bireysel ve kitlesel protesto ve eylem haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Ahmet Dönmez
Eğitim Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı

Genel - 17:36 A A
BENZER HABERLER