20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DODURGA’DA AKPARTİ’Lİ KAŞIKÇI % 87.02 İLE EZDİ GEÇTİ

2014 yılında nüfusunun azalması gerekçesiyle Belde statüsü elinden alınan Orta ilçemizin Dodurga beldesinde dün yeniden Belediye Başkanlığı seçimleri vardı. 8 yıldır süren yoğun çabaların ardından Dodurga halkı açtıkları davayı kazandı ve yeniden Belde olmaya hak kazandı. Türkiye gündemine oturan Dodurga seçimlerine 8 parti aday çıkardı. 2 Temmuz Cumartesi gününe kadar siyasilerin akınına uğrayan Dodurga, seçim […]
Genel - 4 Temmuz 2022 20:59 A A

2014 yılında nüfusunun azalması gerekçesiyle Belde statüsü elinden alınan Orta ilçemizin Dodurga beldesinde dün yeniden Belediye Başkanlığı seçimleri vardı. 8 yıldır süren yoğun çabaların ardından Dodurga halkı açtıkları davayı kazandı ve yeniden Belde olmaya hak kazandı.

Türkiye gündemine oturan Dodurga seçimlerine 8 parti aday çıkardı. 2 Temmuz Cumartesi gününe kadar siyasilerin akınına uğrayan Dodurga, seçim sürecinde birçok yatırımı ve yatırım sözünü de aldı. 3 Temmuz Pazar günü (dün) yapılan seçimlerin sonunda AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı toplam oyların % 87.02’sini alarak rekor bir sonuçla yeniden Belediye Başkanı oldu.

Kaşıkçı’nın aldığı bu oy oranı, Dodurga’nın Belde vasfını kaybetmeden önceki dönemde Belediye Başkanlığı ve 8 yıldır da Muhtarlık görevini yürütmesine bağlansa da AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın buradaki ağırlığının da net bir göstergesi oldu. Kaşıkçı’nın bu seçimde aldığı % 87 oyla AK Parti ve Cumhur İttifakı seçime katılan diğer partileri resmen ezdi geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  “Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum.” sözleriyle Başkan Kaşıkçı’yı ve Dodurga halkını tebrik etti.

1411 seçmenin sandık başına giderek oy kullandığı seçim sonuçları şu şekilde:

  1. AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı 979,
  2. Yeniden Refah Partisi adayı Hakan Kuşcu 47,
  3. Adalet Partisi adayı Emine Yayla 24,
  4. Demokrasi ve Atılım Partisi adayı Şerafettin Kaplan 23,
  5. Memleket Partisi adayı Osman Dede 22,
  6. Saadet Partisi adayı İbrahim Çolak 16,
  7. Türkiye Değişim Partisi adayı Kamil Erdoğdu 14 oy alırken,
  8. Demokratik Sol Parti adayı Namık Kaya’ya ise hiç oy çıkmadı.

Genel - 20:59 A A
BENZER HABERLER