20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DODURGA BELDESİ’NDEKİ KANLI CEKET OLAYI HAKKINDA VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Orta İlçesi Dodurga Beldesi’nde bulunan Adalet Partisi’nin misafirhane girişine, kanlı bir ceket bırakıldığı ve bu olayın yaklaşan seçimler için bir tehdit mesajı olabileceği söylentilerinin yayılması üzerine Çankırı Valiliği bir açıklama yayınladı. Valilik açıklamasında, olayın iç yüzü şu şekilde anlatılıyor: “Orta İlçemiz Dodurga Beldesi’nde, 25 Haziran 2022 günü saat: 17:00 sıralarında seçim faaliyeti yürüten Adalet Partisi’nin […]
Çankırı - 26 Haziran 2022 01:30 A A
Orta İlçesi Dodurga Beldesi’nde bulunan Adalet Partisi’nin misafirhane girişine, kanlı bir ceket bırakıldığı ve bu olayın yaklaşan seçimler için bir tehdit mesajı olabileceği söylentilerinin yayılması üzerine Çankırı Valiliği bir açıklama yayınladı. Valilik açıklamasında, olayın iç yüzü şu şekilde anlatılıyor:
“Orta İlçemiz Dodurga Beldesi’nde, 25 Haziran 2022 günü saat: 17:00 sıralarında seçim faaliyeti yürüten Adalet Partisi’nin kadın çalışanlarının kaldığı misafirhanenin girişine kanlı bir ceket bırakıldığı yönünde ihbar alınmıştır.
İhbar sonucunda bahse konu durum nöbetçi savcıya bildirilmiş ve derhal araştırmaya başlanılmıştır. Yapılan araştırmada kanlı ceketi misafirhanenin girişine F.K. isimli bayanın bıraktığı anlaşılmış, F.K., torunları ile beraber küçükbaş hayvan kestiklerini ve dinlenmek için söz konusu misafirhanenin merdivenine oturduklarını, merdivenin soğuk olmasından dolayı üzerine oturmak için ceketi merdivene koyduğunu ve orada unuttuğunu beyan etmiştir. Adalet Partisi yetkilileri konuyla ilgili herhangi bir şikayetlerinin olmadığını beyan etmişlerdir.
Dodurga Beldemizde yapılacak olan seçimin güven içerisinde gerçekleşmesi için gerekli tüm tedbirler sürekli ve eksiksiz olarak alınmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Çankırı - 01:30 A A
BENZER HABERLER