reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF DR ALİ ERBAŞ ÇANKIRI’DA

Yayınlanma Tarihi : Google News
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF DR ALİ ERBAŞ ÇANKIRI’DA
reklam

      Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 6 Mart Pazar günü Kastamonu programı sonrasında ilimizi ziyaret etti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın da katıldığı ziyarette değerlendirmelerde bulunan Başkan Erbaş, “Gençliğe Değer” projesi kapsamında her din görevlinin en az 10 öğrenciyle ilgilenmesi yanında, 200 binin üzerinde olan Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve İmam Hatip meslek dersleri öğretmenleri ile üniversitede ders veren öğretim görevlilerinin de bu projeye dahil edilmesi ve bu alanda ilgili kurumların projeye katkı sunmaları gerektiğini ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak halkımıza, farklı ve geniş kitlelere hizmet vermeyi sürdüreceklerini dile getiren Başkan Erbaş, programın hazırlanmasında emeği geçen başta İl Müftüsü Bürhan Keleş olmak üzere diğer tüm katılımcılara teşekkür ederek, başarılar temennisinde bulundu.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ise gençlik çalışmalarının önemine işaret ederek gençlerin dilinden onlara hitap etmenin, iletişim kurmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Yeni nesillerin milli ve manevi değerlerle yetişmeleri noktasında gayret gösterilmesinin gerekli olduğunu ifade etti.

İl Müftüsü Bürhan Keleş; yürütülen Kur’an kursları, gençlik, aile, vaaz irşat hizmetleri ve diğer faaliyetlerle ile ilgili Erbaş’a ayrıntılı bilgi verdi. Ziyarette Başkanlık müşavirleri, müftü yardımcıları ve şube müdürleri hazır bulundu.

reklam

YORUM YAP