Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DİKKAT !!! MTV 2020 YILI İLK TAKSİT ÖDEMESİ İÇİN YARIN SON GÜN

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV), her yıl olduğu gibi bu yıl da Ocak ve Temmuz’da iki taksit olarak ödenecek. İlk taksidi ödeme süresi 31 Ocak Cuma günü (yarın) sona eriyor. MTV ödemeleri en yakın Vergi Daireleri’ne yapılabileceği gibi, anlaşmalı banka şubeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığına ait www.gib.gov.tr internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve […]
Genel - 30 Ocak 2020 22:08 A A

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV), her yıl olduğu gibi bu yıl da Ocak ve Temmuz’da iki taksit olarak ödenecek. İlk taksidi ödeme süresi 31 Ocak Cuma günü (yarın) sona eriyor.

MTV ödemeleri en yakın Vergi Daireleri’ne yapılabileceği gibi, anlaşmalı banka şubeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığına ait www.gib.gov.tr internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden, plaka ve kimlik no bilgileri girilerek 02.00-22.00 saatlerinde ödenebiliyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemensini geciktirmeniz halinde priminize aylık gecikme zammı ekleneceğinden daha fazla miktarlar ödemeniz gerekebilir. Ödemeyi uzun süre yapmadığınız takdirde ise Maliye Bakanlığı devreye girer ve size bir uyarı yazısı gönderir. Bu uyarı sonucunda da ödeme gerçekleşmezse icra ya da haciz yoluyla tahsil yoluna gidilebilir.

2020 yılı için belirlenen MTV ücretleri şöyle:

Genel - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.