Açık
  • EURO
  • DOLAR

DEVREMÜLK DOLANDIRICILARINA OPERASYON: 31 GÖZALTI

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesi Gazlıgöl beldesinde devre mülk olarak faaliyet gösteren bazı işletmelerin yöneticileri tarafından kurulduğu iddia edilen organize suç örgütüne yönelik, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Afyonkarahisar ve İzmir’de yapılan eş zamanlı operasyonlarda haklarında yakalama kararı olan 36 şüpheliden 31’i gözaltına alındı. “Afyon Haber” sitesinin haberine göre İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Gazlıgöl […]
Genel - 23 Ocak 2021 15:51 A A

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesi Gazlıgöl beldesinde devre mülk olarak faaliyet gösteren bazı işletmelerin yöneticileri tarafından kurulduğu iddia edilen organize suç örgütüne yönelik, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Afyonkarahisar ve İzmir’de yapılan eş zamanlı operasyonlarda haklarında yakalama kararı olan 36 şüpheliden 31’i gözaltına alındı.

Afyon Haber” sitesinin haberine göre İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Gazlıgöl beldesinde devre mülk olarak faaliyet gösteren bazı işletmelerin yöneticileri tarafından kurulduğu öne sürülen organize suç örgütünün önceki yıllarda işletmelerinden satış yaptıkları müşterilerini, devre mülklerinin satılacağı ve kiralanacağı, tapu verileceği, lüks devre mülklere geçiş yapılacağı vaatleriyle kandırarak para topladıkları iddiası üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, istihbarı ve teknik takibin ardından 4’ü işletme sahibi, 9’u yönetici, 23’ü satış temsilcisi 36 şüphelinin yakalanması için Afyonkarahisar ve İzmir’deki 34 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Adreslerde 31 şüpheli yakalandı, delil niteliği taşıyan belgeler, para ve elektronik eşyalara el konuldu. Firari 5 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Genel - 15:51 A A
BENZER HABERLER