reklam
reklam
DOLAR31,5743% 0.66
EURO34,3023% 0.75
STERLIN40,1119% 0.92
FRANG35,6907% 0.47
ALTIN2.147,02% 2,19
BITCOIN2.123.1506.96
reklam

DEVLET HASTANEMİZDEN GÜZEL HABERLER GELMEYE DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Uzun zamandır hizmet dışı olan “Endoskopi ve Kolonoskopi Üniteleri” yeniden hizmet vermeye başlıyor. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hüseyin Sarıkaya’nın destekleri, Hastane Başhekimimiz Op.Dr. Arif Aslan ve Genel Cerrahi Uzmanımız Op.Dr. Turan Eray Seven’in girişimleri sonuç verdi ve “Endoskopi ve Kolonoskopi Üniteleri” yeniden Çankırı halkına hizmet vermeye başladı.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız bir yetkili bize şunları söyledi:

“Aylardır Endoskopi ve Kolonoskopi tetkiki istenilen hastalar ya ilimizdeki tek özel hastane olan Özel Karatekin Hastanesi’nde ya da başka illerdeki hastanelerde bu tetkiklerini yaptırmak zorunda kalıyorlardı.

Acilden giriş yapan hastalarımızı bile bir süre beklettikten sonra ilk kabul eden hastaneye gönderip tetkiklerini o hastanelerde yaptırmalarını istemek zorunda kalıyorduk.

İl Sağlık Müdürümüzün, Başhekimimizin ve yeni gelen Genel Cerrahi Uzmanlarımızın özverili çalışmaları sonucunda Endoskopi ve Kolonoskopi Üniteleri’ni yeniden açtık ve halkımızın hizmetine sunduk, Çankırımıza hayırlı olsun”

BİR ENDOSKOPİ İÇİN KARABÜK’E GÖNDERİLMİŞTİM

Bundan yaklaşık 4 ay önce bir Pazar akşamı geçirdiğim mide kanaması nedeniyle gittiğim Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisi’nden yetkili doktor olmaması ve başka hastanelerin kabul işlemlerinin gecikmesi nedeniyle kendi isteğimle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiş ve tedavimi orada devam ettirmiş, bunu da oldukça yadırgamıştım.

Karabük Çankırı’dan çok sonra il olmasına rağmen hem Üniversite hem de sağlık açısından Çankırı’yı sollamış durumda. Kimbilir belki yakın bir tarihte bizim de Tıp Fakültemiz ve yanında hem Çankırı’ya hem de çevre il ve ilçelere hizmet verecek bir Eğitim ve Araştırma Hastanemiz olur…

reklam

YORUM YAP