reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

“DEVLET BAHÇELİ PARKI VE TCDD AÇIK HAVA MÜZESİ” HAYIRLI OLSUN

Yayınlanma Tarihi : Google News
“DEVLET BAHÇELİ PARKI VE TCDD AÇIK HAVA MÜZESİ” HAYIRLI OLSUN
reklam

Çankırı Belediyesi tarafından 45 bin metrekarelik alana yapılan parkın ismi belli oldu. Belediye Meclis Toplantısı’nda oy birliği ile alınan karar sonucu parkın ismi Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzesi oldu.

Çankırı merkez Abdülhalik Renda Mahallesi’nde Devlet Demiryollarına ait eski Cer Atölyesi ve depolama alanını kapsayan bölgede yapılan parkın isminin ne olacağı merak konusuydu. Meclis toplantısında alınan karar ile park alanına Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzesi ismi verildi. Salgın tedbirleri kapsamında uygulanan kontrollü normalleşme sürecinde Çankırı halkının en çok tercih ettiği rekreasyon alanlarından biri olan park; yürüyüş yolu, mini tren yolu, dinlenme alanları, spor aletleri, kafeterya, kameriyeler ve konsept oturma alanları, tarihi lokomotif ve vagonların yer aldığı açık hava müzesi, iç mekan düzenlemeleri devam eden Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi ile göz dolduruyor.

Başkan Esen “Açılışını Hep Birlikte Yapacağız”

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, isim üzerinde oy birliği ile karar alan Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ederek “Parkımızın ismini Belediye Meclisi olarak oy birliği ile ortak akıl ve karar çerçevesinde belirlemekten mutluyuz. Ülkemizin geleceğine yön veren önemli liderlerimizden Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin ismini parkımıza vermekten, ismini yaşatmaktan gururluyuz. Parkımız, ufak tefek çalışmalarımız da tamamlandıktan sonra açılışa hazır olacak. Ama halkımızın şimdiden bu parkta vakit geçirmelerinden memnunuz. Pandemi sürecine göre Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzemizin açılışını inşallah adına yakışır bir tören ile hep birlikte yapacağız.” dedi.

 

reklam

YORUM YAP