14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

DEVA PARTİSİ’NİN KURULUŞ DİLEKÇESİNİ MECLİSE AV.İDRİS ŞAHİN SUNDU

Kuruldu kurulacak derken Ali Babacan önderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) kuruluş dilekçesini Çankırı eski Milletvekili Av.İdris Şahin beraberindeki heyetle birlikte Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı’na sundu. Kuruluş dilekçesinin ardından resmiyete kavuşan Demokrasi ve Atılım Partisi Kurucular Kurulu’nun yaptığı ilk toplantıda Ali Babacan oy birliği ile genel başkan seçildi. Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucular kurulunda, aralarında […]
Çankırı - 10 Mart 2020 23:33 A A

Kuruldu kurulacak derken Ali Babacan önderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) kuruluş dilekçesini Çankırı eski Milletvekili Av.İdris Şahin beraberindeki heyetle birlikte Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı’na sundu. Kuruluş dilekçesinin ardından resmiyete kavuşan Demokrasi ve Atılım Partisi Kurucular Kurulu’nun yaptığı ilk toplantıda Ali Babacan oy birliği ile genel başkan seçildi.

Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucular kurulunda, aralarında eski Bakanlar ve Milletvekillerinin de olduğu 90 isim bulunuyor. Listede Ak Parti Çankırı eski Milletvekili Av.İdris Şahin’in yanısıra eski bakanlar Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Selma Aliye Kavaf ile birlikte bazı eski Milletvekilleri de bulunuyor. DEVA aynı zamanda TBMM’de temsil edilen 11. siyasi parti oldu.

Çankırı - 23:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.