reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

DERNEĞE KUMAR BASKINI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İlimiz Buğday Pazarı Mahallesi Elif Caddesi’nde bulunan bir derneğe İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri’nce yapılan baskında, dernekte kumar oynandığını gösteren birçok deste oyun kâğıdı ve okey takımlarıyla birlikte kumar oyununda skorların ve sonuçların yazıldığı defterler ele geçirildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nce konu hakkında yapılan kamuoyu açıklaması şu şekilde:

“İlimiz Buğday Pazarı Mahallesi Elif Caddesi Doğantepe Avcılar Derneği isimli dernekte kumar oynandığı ihbarına istinaden; bahse konu dernekle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince yapılan araştırmalar akabinde 27/10/2020 günü saat:15.00 sıralarında Çankırı Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve el koyma kararı ile birlikte Buğday Pazarı Mahallesi Elif Caddesi Doğantepe Avcılar Derneğine Asayiş Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince baskın yapılmış, yapılan aramalarda kumar suçuna ait çok sayıda oyun kağıdı, okey takımı ve kumar oynandığına dair defterler ele geçirilmiş, dernek başkanı S.T. isimli şahıs ve dernek başkan yardımcısı E.T. isimli şahıslara “Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli tahkikat yapılmış, dernek içerisinde bulunan 18 şahsa Covid 19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyamadıkları gerekçesiyle idari yaptırım cezası uygulanmıştır.
Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği odaklı, mevcut kamu esenliği ve emniyeti amaçlı, Vatandaş ve Kolluk uyumlu olarak çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

reklam

YORUM YAP