-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DENİZ: “CÜBBENİZE DÜĞME VE CEP DİKECEKSENİZ BU MESLEĞE HİÇ BAŞLAMAYIN”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Topluluğu tarafından organize edilen “Hukukçular Baroyla Buluşuyor” söyleşisi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Çankırı Barosu Başkanı Avukat Mustafa Deniz’in konuşmacı olduğu söyleşiye Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çolpan Mücahit Küçük, akademisyenler ve öğrenciler tarafından da yoğun […]
Eğitim - 20 Ocak 2022 21:05 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Topluluğu tarafından organize edilen “Hukukçular Baroyla Buluşuyor” söyleşisi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Çankırı Barosu Başkanı Avukat Mustafa Deniz’in konuşmacı olduğu söyleşiye Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çolpan Mücahit Küçük, akademisyenler ve öğrenciler tarafından da yoğun ilgi gösterildi.

Öğrenim hayatı, kariyer yolculuğu ve mesleki tecrübelerini gençlerle paylaşan Deniz, samimiyet ve doğruluktan hiçbir zaman ayrılmadığını, bunun kendisi için büyük bir kazanç olduğunu ifade ederek, genç hukukçu adaylarına tavsiyelerde bulundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesine konuk olmaktan ve genç hukukçu meslektaşları ile buluşmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Baro Başkanı Deniz, mensubu olmaktan gurur duyduğum hukuk camiası ile olmak, geçmişi yaşamak ve öğrenci arkadaşlarımla bir araya gelmek benim için çok mutluluk verici bir durum. Hukuk fakülteli ve hukukçu olmak bir ayrıcalıktır. Bizim mesleğimiz dünyada yapılabilecek en kutsal mesleklerden biridir. Çünkü insan ve canlı için en önemli şey olan adaletin sağlanmasını icra eden bir meslektir. Bizim cübbelerimizde düğme ve cep yoktur. Eğer cübbelerinize düğme ve cep dikecekseniz bu mesleğe hiç başlamayın.” dedi.

Gençlere fakülteyi bitirince iş imkanları, hukukçu olmanın ayrıcalıkları, avukatlık mesleği ve Çankırı Barosunun faaliyetlerinden bahseden Baro Başkanı Avukat Mustafa Deniz, öğrencilerin güncel konularla ile ilgili sorularını yanıtladı, öğrencilik ve meslek yaşamından anekdotlar anlattı.

Başkan Deniz, “Her zaman gençlerimizin yanında ve destekçileri olacağız. Siz bizim geleceğimiz, yarınlarımızın teminatlarısınız. Eğitime ve sosyal projelere katkılarımız sürecektir. Üniversitemiz ile işbirliği halindeyiz, öğrencilerimiz için neler yapabiliriz, nasıl destekleyebiliriz diye düşünüyoruz. Böylesi güzel bir ortamda gençlerle bu keyifli söyleşi de olmamızı sağlayan sayın rektörümüze, kıymetli dekanımıza, katılımlarından dolayı tüm akademisyenlerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim. ” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından sone eren söyleşide, Başkana Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ve Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çolpan Mücahit Küçük tarafından plaket, çiçek ve hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Eğitim - 21:05 A A
BENZER HABERLER