Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİNE FORKLİFT OPERATÖRLÜĞÜ KURSLARI BAŞLADI

Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacıyla 2022 yılı 1. Dönem Forklift Operatörlüğü Kursu, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü’nde açıldı. Teorik eğitimlerini bitiren kursiyerler, araç başı pratik eğitimlerine başladılar. Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rahmi Erdinç, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü’nü ve eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Ziyaret […]
Çankırı - 13 Nisan 2022 22:59 A A

Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacıyla 2022 yılı 1. Dönem Forklift Operatörlüğü Kursu, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü’nde açıldı. Teorik eğitimlerini bitiren kursiyerler, araç başı pratik eğitimlerine başladılar.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rahmi Erdinç, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü’nü ve eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Ziyaret sırasında Makas Fabrikası Müdürü Abdulvahap İnanç  ve Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Abdullah Kaya hazır bulundular.

Denetimli Serbestlik Sistemi; kişilerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi için bireye yeni mesleki nitelikler kazandıran, bireyin topluma kazandırılması ve toplum içinde denetim ve takibini önceleyen alternatif bir infaz sistemidir. Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar neticesinde şartları uyan kişiler tespit edilerek, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerekli müracaatlar yapıldı ve yapılan değerlendirmeleri neticesinde Forklift Operatörlüğü Kursunun açılması uygun bulundu.

TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü’nün sunduğu Kurs Öğreticisi, Forklift aracı ve diğer altyapı imkanlarından yararlanılarak, 14 kursiyerin katılımıyla Forklift Operatörlüğü Kursu başlanılmış oldu. Forklift Operatörlüğü Kursu’nun teorik ve pratik eğitimleri sonunda kursiyerler sınava tabi tutulacak, yükümlülerin sınav katılım ücretleri ise Çankırı Barosu tarafından karşılanacak. Sınavlarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize ayrıca sertifika takdimi yapılacak.

Çankırı ilinin mevcut imkanları, paydaşların katkılarıyla işbirliği içinde organize edilerek, hayatın yükünü kaldırmak isteyen yükümlülere, yeni bir fırsat penceresi oluşturulmaya çalışılmaktadır. Dezavantajlı gruplara yönelik yeni kurs/kurslar açılması planlamakta olup, ilgi duyan yükümlülerin Çankırı Adliyesi içerisinde yer alan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile irtibata geçmeleri yararlarına olacaktır.

Çankırı - 22:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.