20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ HAYATIN YÜKÜNÜ KALDIRACAK

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacı ve Hayatın Yükünü Kaldır sloganıyla 2022 yılı 1. Dönem Forklift Operatörlüğü kursu, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü işbirliğinde açıldı. Sınav katılım ücretlerini  Çankırı Barosu’nun karşıladığı kurs sonunda 13 kursiyer yazılı ve pratik sınavları başarıyla tamamlayıp operatör belgesini almaya hak kazandı. Çankırı ilinin […]
Çankırı - 30 Haziran 2022 19:50 A A

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacı ve Hayatın Yükünü Kaldır sloganıyla 2022 yılı 1. Dönem Forklift Operatörlüğü kursu, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü işbirliğinde açıldı. Sınav katılım ücretlerini  Çankırı Barosu’nun karşıladığı kurs sonunda 13 kursiyer yazılı ve pratik sınavları başarıyla tamamlayıp operatör belgesini almaya hak kazandı.

Çankırı ilinin var olan imkanları, paydaş kurum ve kuruluşların katkılarıyla işbirliği içinde organize edilerek yükümlülere, yeni bir fırsat penceresi oluşturulmaya çalışılmıştır. Forklift Operatörlüğü Kurs programına katılarak iş makinesi operatörü sertifikası alan kursiyerler,  Çankırı ili sanayi kuruluşlarında ihtiyaç duyulan “Forklift Operatörü” olarak iş sahibi olabileceklerdir.

Forklift Operatörü belgesi almaya hak kazanan kursiyerlerin belgeleri, TCDD Çankırı Makas Fabrikası’nda düzenlenen törenle takdim edildi. Sertifika takdim törenine Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rahmi Erdinç, Çankırı İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Mutlu Genç, Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir, Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yelmen, TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürü Abdulvahap İnanç ve Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Abdullah Kaya katıldı.

Denetimli Serbestlik İnfaz Sistemi; kişilerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi için bireye yeni mesleki nitelikler kazandıran, bireyin topluma kazandırılması ve toplum içinde denetim ve takibini önceleyen alternatif bir infaz sistemidir. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar neticesinde, şartları uyan kişiler tespit edilerek açılan meslek edindirme kurslarının bundan sonra da devam edeceği bildirildi.

Çankırı - 19:50 A A
BENZER HABERLER