reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

DENETİMLİ SERBESTLİK TEMİZ ÇEVRE PROJESİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Denetimli Serbestlik; kapsamı kanunlarca belirlenen, Şüpheli, sanık ve hükümlüler hakkında mahkemelerce verilen ceza ve tedbirlerin uygulandığı, Şüpheli, sanık ve hükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak İyileştirilmesi ve tekrar topluma kazandırılması için ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı bir ceza ve infaz sistemidir. Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma yükümlülüğü ise; yükümlünün ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılarak toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini amaçlayan ve kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir yükümlülüktür. Bu yükümlülük ile yükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanması, başkalarının haklarına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda yapılan etkinliğimizin amacı ise; temiz ve sağlıklı bir çevrenin bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesi ve bunun ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkün olmasından hareketle, vatandaşlık görevlerimizden biri olan, paylaştığımız yaşam alanlarının, doğanın temiz tutulması, sahip çıkılması, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması olup; Bakanlığımızca; 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmek üzere “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” başlatılmıştır. Bu Proje ile Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarından kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma diğer adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında piknik alanları, yeşil alanlar ve mesire alanları gibi alanlarda temizlik çalışmaları yapılarak kamu hizmetindeki yükümlülerimize bu çerçevede farkındalık kazandırılmaktadır.
Adalet Bakanlığı tarafından 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında infaz uygulamaları kapsamında “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” ile Türkiye genelinde piknik alanları, yeşil alanlar, mesire alanları gibi uygun görülen yerlerde çalışmalar gerçekleştirilmiştir.
Bu kapsamda Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL ve Çevre Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM’ un da katıldıkkları etkinlik 29 Ağustos 2019 Perşembe günü (bugün) saat 11:00’de Ankara ili Gölbaşı ilçesi Atatürk Sahil Parkı’nda gerçekleştirilmiştir. Ankara ilindeki etkinlik ile eş zamanlı olarak Türkiye genelinde Denetimli Serbestlik Müdürlükleri tarafından piknik alanları, yeşil alanlar, mesire alanları gibi uygun görülen yerlerde aynı etkinlik gerçekleştirilmiştir. Çankırı ilimizde de bu etkinliğin uygulanması için belirlenmiş olan Recep Tayyip Erdoğan parkında Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Çankırı Baro Başkanı Erkan KÖROĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin AYKURT, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Emniyet Müdür V. Yüksel YAZICI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, Çankırı Cumhuriyet Savcısı Abdulaziz TAŞKIRAN, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Metin SÖNMEZ, İl Tarım ve Orman Müdürü Osman ÇAKIR, Denetimli Serbestlik Müdür V. Fatma PEHLİVAN YILMAZ ve denetimli serbestlik personelinin katılımıyla “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi’” adı altında planlanan etkinlik Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde, haklarında ceza ve tedbir uygulanan hükümlüler tarafından gerçekleştirilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ÇANKIRI CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

reklam

YORUM YAP