Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DEMİRBAŞ: “BÜTÇEDEN MEMURA EK ZAM MÜJDESİ ÇIKMALIDIR”

Türkiye Kamu-Sen ARGE’nin TUİK’ten aldığı verilere göre yaptığı değerlendirmede, son bir yılda 4 kişilik ailenin zorunlu harcamaları aylık 1.747,29 lira arttı. Bu sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Yüksel Demirbaş, “Son bir yılda harcamalara gelen zam aylık 1747 lirayı aşmışken maaşlarımız ise, enflasyon farkı da dahil 734 lira zamlandı. Buna göre maaşlar […]
Ekonomi - 30 Kasım 2021 21:38 A A

Türkiye Kamu-Sen ARGE’nin TUİK’ten aldığı verilere göre yaptığı değerlendirmede, son bir yılda 4 kişilik ailenin zorunlu harcamaları aylık 1.747,29 lira arttı.

Bu sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Yüksel Demirbaş, “Son bir yılda harcamalara gelen zam aylık 1747 lirayı aşmışken maaşlarımız ise, enflasyon farkı da dahil 734 lira zamlandı. Buna göre maaşlar bir yılda tam 1013 lira erimiş oldu.” dedi.

Demirbaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Alım gücünde hissedilir derecede yaşanan düşüş özellikle dar ve sabit gelirli aileleri ciddi manada zorlamaktadır. Gıda, ulaşım gibi kalemlerde yaşanan fahiş artışlar ve kış mevsimi ile birlikte artan ihtiyaçlar geçim sıkıntısını derinden hissettirmektedir.

Maaşlarımız enflasyon karşısında hızla erirken, döviz ve altın kurlarındaki anormal artışlar bu erimeyi tetiklemiştir.

Toplu sözleşmede dile getirdiğimiz refah payı uygulamasındaki ısrarımızdaki haklılığımız ortadadır. Enflasyon farkı ödemesi artık yetmiyor. Kayıplarımızın karşılanmasının tek yolu,1000 lira ek zam talebimizin bir an önce hayata geçirilmesi, refah payı uygulamasının yürürlüğe konulması hususunda ısrarlı talebimiz devam etmektedir.

Nimette de, külfette de adalet diyoruz. Bu adaletin sağlanması için kamu görevlileri için, TBMM’de devam eden 2022 Bütçe görüşmelerinde 1000 lira artış ile %3 refah payı müjdesini istiyor ve bekliyoruz.” dedi.

 

Yüksel DEMİRBAŞ

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi

Ekonomi - 21:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.