15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DEKORATİF YAY SAKSILIKLAR BELEDİYENİN ATÖLYESİNDEN

Çankırı Belediyesi, kendi imalatlarına bir yenisini daha ekledi. Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere demir profillerden yapılan dekoratif saksılıkları kendi atölyesinde üretti. Tasarımını ve üretimini kendi imkânları ile gerçekleştiren Belediye, Anıt alanı ile Atatürk Bulvarı’nın başlangıcına kadar olan orta refüje, üzerinde 140 adet saksı çiçeğinin bulunduğu on adet […]
Çankırı - 9 Haziran 2021 22:46 A A

Çankırı Belediyesi, kendi imalatlarına bir yenisini daha ekledi. Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere demir profillerden yapılan dekoratif saksılıkları kendi atölyesinde üretti. Tasarımını ve üretimini kendi imkânları ile gerçekleştiren Belediye, Anıt alanı ile Atatürk Bulvarı’nın başlangıcına kadar olan orta refüje, üzerinde 140 adet saksı çiçeğinin bulunduğu on adet dekoratif yay saksılık yerleştirdi.

Hıdırellez’in gelişini mor renkli petunyalar ile karşılayan Çankırı Belediyesi, şehir merkezini çiçekler ile donatmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sarkıcı tip petunyalar ile kent estetiğine renk katıyor. Üzerinde 14 adet saksı çiçeğinin yer aldığı dekoratif yay saksılıklar, Aşiyan Köprüsü’nde bulunan beton blok üzerini de süsleyecek. Çalışmalar kapsamında; şehir içinde bulunan tüm saksılar, iklim şartlarına uygun kadife, gazanya ve ateş çiçeği ile buluşturulacak. Büyük parklardaki alanlara da mevsimlik çiçekler dikilecek.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Kendi atölyemizde ürettiğimiz kent mobilyalarımız sayesinde dışa bağımlılıktan kurtuluyor, kaynaklarımızı tasarruflu kullanıyor ve hizmetlerimizi hızlandırabiliyoruz. Bu çalışmalarımızı halkımızın da sahiplenerek korumasını istiyoruz.” dedi.

Çankırı - 22:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.