-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DARÜLHADİS İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ’NDE HADİS DERSİ

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi olarak hayata geçen Çankırı Darülhadis’inde 5 Kasım Cuma günü Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım tarafından “Hz. Peygamber’in Günümüz Müslümanlarına Rehberliği” başlığıyla hadis dersi gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan hadis dersinde Yıldırım, sünnet ve hadis etrafındaki tartışmalara dikkat çekerek sünnetin güncelliği, nasıl anlaşılması gerektiği ve günümüz Müslümanları […]
Eğitim - 8 Kasım 2021 23:13 A A

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi olarak hayata geçen Çankırı Darülhadis’inde 5 Kasım Cuma günü Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım tarafından “Hz. Peygamber’in Günümüz Müslümanlarına Rehberliği” başlığıyla hadis dersi gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan hadis dersinde Yıldırım, sünnet ve hadis etrafındaki tartışmalara dikkat çekerek sünnetin güncelliği, nasıl anlaşılması gerektiği ve günümüz Müslümanları için önemine değindi.

Öğrenciler, akademisyenler ve şehir halkı tarafından yoğun ilgi gören hadis dersi Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem’in hediye takdimleri ile sona erdi.

Dersin ardından Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi Müdürü Dr. Muhammet Ali Asar, her ay hadis alanında uzman akademisyenler tarafından Darülhadis’te yapılacak dersler ile “Hadis Dersleri”nin bir gelenek halini alması noktasında temennilerini dile getirdi.

Eğitim - 23:13 A A
BENZER HABERLER