reklam
reklam
DOLAR 31,0084 % 0.3
EURO 33,5544 % 0.28
STERLIN 39,1336 % 0.22
FRANG 35,2086 % 0.36
ALTIN 2.016,14 % 0,20
BITCOIN 1.605.601 0.118
reklam

DARÜ’L HADİS İLMÎ FAALİYETLERE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi, birçok ders, konferans ve kültürel faaliyetleri ile ilim hayatına başladı. Üniversite öğrencilerinin eğitimine ve şehrin kültürel çehresine katkı sunmayı amaçlayan Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi’nin ilerleyen süreçte giderek çeşitlenecek olan çalışmaları haftalık dersler ve aylık konferanslar üzerine yoğunlaşmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından, her alanın kendine özgü klasik Arapça kaynaklarının temel alındığı haftalık Fıkıh, Tefsir, Hadis ve Kelam dersleri düzenlenmektedir. Bu bağlamda Kudûrî Okumaları, Tefsir Okumaları, Akademik Hadis Okumaları, el-Muhtâr Okumaları, Fıkh-ı Ekber Okumaları takip edilen derslerden bazılarıdır.

Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi, Darü’l-Hadis İlmi Konferanslar serisi ile ilmi faaliyetlerini çeşitlendirmeyi amaçlamaktadır. Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyelerinin yanında Türkiye çapında yaptığı çalışmalar ile öne çıkmış alanının uzman isimleri tarafından verilen konferanslar her ayın son Cumartesi günü düzenlenmektedir. Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Asar’ın “İslam Bilim Tarihinde Darü’l-Hadisler ve Çankırı Darü’l-Hadisi” konferansı ile Nisan ayında başlayacak olan ilmî konferanslar serisi güncel İslam Hukuku meseleleri, din eğitimi ve aile, din-bilim ilişkisi gibi başlıklarla devam edecektir.

Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi’nin tüm programları, Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi resmî web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecektir.

reklam

YORUM YAP